Sukcesy rzeszowskich karateków. Złoci bracia – Patryk i Mateusz Kosturek

Sukces rzeszowskich karateków na XXII Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów Oyama Karate. Bracia – Patryk i Mateusz Kosturek – wywalczyli pierwsze miejsca w najbardziej prestiżowej konkurencji Knockdown.

Mistrzostwa zostały rozegrane 27-28 maja w Andrychowie. W zawodach wzięło udział blisko 400 zawodników z 36 klubów karate z całej Polski, wśród których uczestnicy Klubu Sportowego Oyama Rzeszów, pod okiem trenera Sensei Patrycjusza Mostka 4 Dan. Bracia Patryk i Mateusz Kosturek zdobyli dwa złote medale.

Największym sukcesem dla rzeszowskiej ekipy okazał się start w prestiżowej konkurencji Knockdown. Sensei Mateusz Kosturek w kategorii Seniorów do 80 kg, zdobył złoto i został Najlepszym Zawodnikiem Turnieju. W swojej walce finałowej Mateusz wykonał kilka widowiskowych kombinacji zakończonych knockout’em przeciwnika.

Drugim zwycięzcą został jego młodszy brat – Sensei Patryk Kosturek, startujący w kategorii młodzieżowej do 70 kg. Po bardzo zaciętej walce finałowej i dwóch 2-minutowych dogrywkach, Patryk zdobył pierwsze miejsce na podium.

W tym samym dniu (27 maja), w konkurencji Lekki kontakt na podium stanęły dwie zawodniczki Oyama Rzeszów: Maja Woźniak, juniorka młodsza kategorii open, która została wicemistrzynią Polski oraz Aleksandra Kuczmenda, młodziczka do 45 kg, debiutująca w zawodach tak wysokiej rangi również zajęła drugie miejsce.

Drugiego dnia (28 maja) swoich sił na macie próbowali juniorzy w konkurencji Semi-knockdown. Jakub Depa, w kategorii Junior Starszy do 80 kg, wywalczył wicemistrzostwo Polski.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Oyama Rzeszów na mistrzostwach w Andrychowie reprezentowało więcej zawodników. Rafał Świder w konkurencji Knockdown w kategorii senior do 70 kg, po długiej przerwie do startu w kumie, stoczył bardzo zacięty i widowiskowy pojedynek. Musiał jednak musiał uznać wyższość przeciwnika, który ostatecznie zdobył tytuł Mistrza Polski.

W tej samej konkurencji wziął udział także Piotr Kuczmenda w kategorii seniorów starszych, jednak w wyniku kontuzji musiał zrezygnować z walki o trzecie miejsce, zostając ostatecznie na 4. pozycji kategorii open.

W konkurencji Semi-knockdown 4. miejsce zajął Tomasz Słoma. W konkurencji Lekki kontakt w kategorii Młodzicy wzięli udział: Karolina Pieczonka, Kamila Młynarczyk, Paulina Sułkowska, Malwina Woźniak, Aleksandra Depa, Alicja Miler oraz Mateusz Bołdak, w kategorii juniorzy młodsi: Jan Winiarski, Szymon Tobiasz oraz Eryk Barczak.

– Dla wielu naszych zawodników, były to debiuty na zawodach tak wysokiej rangi. Wróciliśmy bogatsi w nowe doświadczenie i cenne wskazówki – informuje Klaudia Bajrasz, reprezentująca Oyama Rzeszów.