Tadeusz Ferenc chce oświetlić Rzeszów. Na celowniku ma kładkę i kolejne drzewa

28
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Świecą w Rzeszowie mosty, świeci ratusz, drzewa, ale to dla Tadeusza Ferenca wciąż za mało. Teraz chce podświetlić jeszcze kładkę na bulwarach i kolejne drzewa, które pojawią się w miejskiej przestrzeni.

To, że rzeszowscy radni z opozycyjnego klubu PiS uważają, że Rzeszów to nie Discovery i podświetlanych krzaków nam nie trzeba oraz, że podświetlanie, np. ratusza iluminacjami obniża wartość instytucji, która się w nim znajduje, bo zwłaszcza turyści nie wiedzą wówczas, jaki to przybytek, nie oznacza, że nic się w tej kwestii dziać w Rzeszowie nie będzie. 

Dlaczego? Bo Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, takimi opiniami się nie przejmuje i swoją „bostońsko-oświetleniową” politykę dalej chce kontynuować. Tym razem na celownik wziął kładkę na bulwarach, która jest remontowana przez firmę „Remontpiec” za 287 tys. zł od 4 lipca.

– Kładka na bulwarach będzie oświetlona? Nie? To proszę to zrobić – zlecił swoim pracownikom Tadeusz Ferenc.

To jednak nie jedyne miejsce w Rzeszowie, które ma świecić w najbliższej przyszłości.
Prezydent Rzeszowa wydał wcześniej również polecenie, aby na terenie miasta wykonać nasadzenia 2 tys. drzew m.in. na ul. Krzyżanowskiego, Armii Krajowej, Niepodległości.

– Proszę przy nowych nasadzeniach kontynuować to, co zrobiliśmy w pasie zieleni na ul. Cieplińskiego, tylko kupić tańsze reflektory – polecił swoim podwładnym Tadeusz Ferenc.

Oczywiście chodzi o to, aby każde nowe drzewo w Rzeszowie zostało podświetlone jak te, które znajdują się w pasie zieleni jednej z głównych arterii miasta. Ratusz za tę inwestycję zapłacił  wówczas 98 tys. zł.

Czy iluminacje ulokowane przy ul. Cieplińskiego osiągnęły zamierzony efekt? Niekoniecznie, ponieważ, gdy pierwszy raz zobaczył je w akcji Tomasz Modras, fotoreporter Rzeszów News, stwierdził, że spodziewał się oświetlonych od spodu drzew, w snopach światła, a zastał nieco ambitniejszą formę lampek choinkowych.

Dodajmy również, że al. Cieplińskiego, z racji usytuowania w centrum miasta, jest mocno oświetlona latarniami ulicznymi, w których ginie blask iluminacji, co za tym idzie, trzeba się czasem dobrze przyjrzeć, by zauważyć, że krzewy i drzewa są oświetlone dodatkowo.

Bardziej widoczne jest działanie reflektorów, które znajdują się przy drzewkach na ul. 3 Maja. Podświetlone lipy dodają wieczorem uroku deptakowi i skutecznie odciągają uwagę od nowej nawierzchni, której jakość i czystość jest kwestią dyskusyjną.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

28 KOMENTARZE

 1. Gdzie te ratuszowe gnidy od propagandy ,wielka stopa i nawiedziny Bartek z gazety z niemieckim udziałem,który musi pisać co ratusz chce bo inaczej żonę z UM wywala na zbity pysk.

 2. Wnuczek woził wieczorem dziadka po Bostonie i co dziadek zobaczył zaraz pada na sesje a radni jak te barany łapki trzymają co tyko guru,,,magealan,, teraz już doctor wymyśli.Niech sobie sam dom na Kwaatkowskiego podświetli tylko że musi chyba zapytać budowniczego bo on nic w życiu porządnego nie zrobił,nom może mocny jest ale w gębie.

 3. Dobrze jest wiedzieć że jest odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Rzeszów wygląda okazale. Hejterzy chyba nie pamiętają jak jeszcze niedawno było za Szlachty? A nam dziś inne miasta zazdroszczą prezydenta.

  Już się drugi taki „chory” na Rzeszów nie trafi.

 4. Krytycy zapominają że Rzeszów to jednak stolica całego Podkarpacia i musi się prezentować. Ilumincja mostów to bardzo dobry pomysł. Kraków, Wrocław, Warszawa podświetla swoje więc co w tym dziwnego że i nasze mają być podobnie? Mnie dziwi że dopiero teraz.

 5. No kolejne poronione pomysły może najpierw mała elektrownia atomowa bo za chwile prondu zabraknie jak zacznie podświetlać wszystkie badyle w mieście – normalne jaja a kiedy normalne oświetlenie np; ul. niedokończonej Warneńczyka ( zaczeta inwestycja w 2004- czy Zygmunta Starego gdzie jest ciemno jak w grobowcu Faraona )
  Kolejne miliony przewalane nie na to co potrzebne i istotne ; fora ze Dwora

  • Spalarnia śmieci którą kończą na załężu prócz spalania śmieci będzie dawała ciepło i właśnie prąd.
   De facto to „mała elektrownia atomowa” a iluminacja drzew i kładki na Bulwarach to strzał w 10tkę.

 6. Niech sobie Prezydent podświetli nawet całą Lisią Górę…ale za własne prywatne pieniądze…Boże aż strach pomyśleć, ile takich „pomysłów” nie dotarło do lokalnej prasy… to już chyba starość, czas się chyba spakować z Ratusza do DPS…i tam zacznąć innowacje…podświetlane „kaczki”, „balkoniki”, okrągła kładka na stołówkę… 😉

  • Roy to tak się kończy gdy wybiera się starca który ma jajecznicę w głowie . Taki człowiek jak małe dziecko bawi się w piaskownicy . Tylko że Ferenc bawi się za nasze pieniądze. Jak nie wywieziemy go na taczkach to tak nas zadłuży na swoje pierdoły że nasze dzieci będą stąd uciekać gdzie pieprz rośnie.

  • Jak się coś nie podoba to spier z Rzeszowa tłuku , siedzi taka niedowartościowana menda i wszystko jej nie pasuje . Wyjedź do innego miasta gdzie nic się nie dzieje w sam raz znajdziesz tam spokój .
   Za nasze podatki ??? a co prezydent podatków nie płaci !!!!

  • Ty kur.. w jego wieku będziesz dawno piaskiem nos wygrzebywał .A między czasie przykuty do łóżka w zakładzie zamkniętym.

 7. 3 maja- Ferenc i strabag powinien tam co noc ze szczotkami na mokro szorować te płyty
  Cieplińskiego- nie będę się lepiej wypowiadał na temat tych lampek bo porażka…

 8. Bardzo dobrze że kładka będzie podświetlona. A jeszcze lepiej że będą sadzone na terenie miasta drzewa. Pan Ferenc ma już mój głos w kolejnych wyborach.

 9. Panie Prezydencie

  Niech Pan walczy jak lew o dokończenie obwodnicy.
  A skoro wymieniłem lwa to kiedy będzie w Rzeszowie tak dawno obiecane ZOO?
  Czekam z utęsknieniem, przynajmniej będą jakieś wpływy za bilety.

 10. On tak serio? Niech domknie temat 3 maja, żeby to jakoś wyglądało, usprawni ten super inteligentny system sterowania ruchem, weźmie się za obwodnicę południowa, odmuli nasz zalew, który obecnie wygląda jak sciek, takie rzeczy się przydadzą, a nie podświetlane drzewa…

  • Przecież w mieście wykonywanych jest dziesiątki dużych, średnich i setki małych inwestycji rocznie , wszystkie te inwestycje są prowadzone równolegle aby wykonać je w danym roku . Jak można wypisywać bzdury żeby domknąć jedną inwestycje aby przejść do następnych ,ty siebie słyszczysz !!!

 11. Pani Joanno, co się stało?
  Pani zawsze piała pieśni pochwalne na temat prezydenckich działań a dziś krytykuje prezydenckie fanaberie?
  To naprawdę sensacja.
  I nie boi się pani że pan prezydent tupnie nogą i poleci pisać pozytywnie?

 12. A bulwary, olszynki, wały, lisia i żwirownia toną w ciemnościach…

  Ukaz carski i robota się robi a tempo musi być pierońskie…

   • Zaślepiony analfabeto otwórz oczy i zacznij myśleć to nie boli. Wnioski o oświetlenie tych miejsc składane są od lat lecz twój zdziecinniały arogancki starzec z magistratu z uporem maniaka gardzi głosem mieszkańców w tej czy innych sprawach.

Comments are closed.