Tragedia w Tryńczy. Dwaj mężczyźni byli pijani. Są wyniki badań krwi

12
Reklama

1,81 prom. alkoholu w organizmie 24-letniego Sławomira G. oraz 1,84 prom. alkoholu w organizmie 27-letniego Bogusława K. – takie są wyniki badań krwi ofiar grudniowego wypadku w podprzeworskiej Tryńczy.

 

Wyniki badań krwi dla Prokuratury Okręgowej w Przemyślu dostarczyła Katedra i Zakład Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. 

– Z dostarczonych materiałów wynika, że mężczyźni w chwili zdarzenia byli pijani. Sławomir G., który był właścicielem auta i prawdopodobnie kierowcą, miał w organizmie 1,81 prom. alkoholu, a Bogusław K. (pasażer) 1,84 prom. Trzy pozostałe nastolatki, które były pasażerkami, były trzeźwe – poinformowała nas we wtorek Marta Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. 

Prokuratura czeka jeszcze na wyniki badań krwi na obecność środków odurzających u ofiar wypadku. 

Do tragedii doszło 25 grudnia 2017 roku w Tryńczy koło Przeworska. Trzy nastolatki – 19-letnia Klaudia B., 18-letnia Dominika N. oraz jej 16-letnia siostra Anna N. wyszły z domu ok. 16:00 na spotkanie ze znajomymi: Sławomirem G. i Bogusławem K. Miały z nimi jechać na pizzę. Dziewczyny nie wróciły na noc domu. 

Nastolatki początkowo były poszukiwane przed swoich rodziców, potem o zaginięciu dziewczyn powiadomiono policję. 29 grudnia w Tryńczy zauważono ślady wskazujące na to, że daewoo tico mogło wpaść do Wisłoka. Po kilku godzinach akcji strażacy wyciągnęli auto z rzeki, które znajdowało na głębokości 3,5 m, około 4 m od brzegu. 

W samochodzie ujawniono ciała całej piątki. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci młodych ludzi było utonięcie. – Nikt z nich nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Gdyby samochód nie stoczył się do rzeki, to uczestnicy wypadku zdołaliby wyjść z auta. Przeżyliby – mówiła prokurator Marta Pętkowska.  

Śledztwo jest prowadzone pod kątem wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Prawdopodobnie zostanie umorzone, bo uczestnicy zdarzenia, a wśród nich sprawca, nie żyją. 

Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że daewoo w dniu zaginięcia młodych osób ok. godz. 21:00 zjechało z polnej drogi, dachowało i wpadło do Wisłoka. Data i godzina wypadku została ustalona na podstawie ostatniego logowania telefonów komórkowych całej piątki. 

Prokuratura twierdzi, że tico wpadło w poślizg, który miał być spowodowany warunkami atmosferycznymi, nadmierną prędkością i prawdopodobnie stanem technicznym auta. O tym, z jaką prędkością jechało daewoo, wypowie się biegły. Wyników jeszcze nie ma. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

12 KOMENTARZE

 1. Już można powiedzieć otwarcie – jeden z nich to po poprószy mordercą. A reszta? Niezbyt bystra jak widać ze jeździła z pijanym… 1,8 promila nie da się ukryć…

 2. Jeśli te dziewczyny byłyby inteligentne, to nie wsiadłyby z pijanymi do samochodu. No ale niektórym młodym i nie znającym się na życiu takie zachowanie po prostu imponuje. Lecz winni temu są rodzice, którzy prawdopodobnie nie potrafili wytłumaczyć co jest dobre, a co złe.

 3. Kierowca jest mordercą a reszta jak potulne barany przeznaczone na rzeź… Wsiadły z takim do samochodu. To znaczy że są współwinne tej UMYŚLNEJ zbrodni.
  Rodzinom pozostaje współczuć bo na pewno to dla nich kolejny cios – a co do ofiar to jakoś nie potrafię się zdobyć na jakieś zrozumienie…

 4. A tak broniono tych mężczyzn przed kamerami, znajomi tych osób zarzekali się, ze niczego głupiego by nie zrobili, bo ich znali od lat, bo dobrzy, bo strażak itd. Ech, a jednak jechali po pijaku…szkoda ludzi…

 5. Spożycie alkoholu wywołuje agresję, przemoc, nierzadko wiąże się z najgorszymi zbrodniami, prowadzi morderstw!
  Alkohol to twardy narkotyk więc powinien być zdelegalizowany!
  3 lata za posiadanie, 5 lat za handel, 10 za produkcję!

 6. Kolejny cios dla rodziny. Przykro mi słyszeć, że dwójka mężczyzn była po spożyciu. Jeden starszy ode mnie a drugi w moim wieku a nie potrafię sobie takiego czegoś wyobrazić. Niech to będzie przestrogą dla innych. Szkoda pozostałych – niepotrzebnych ofiar…

 7. Tragedia -tragedia ale to normalna naturalna selekcja
  Bozia dała każdemu łeb i troche szarych komórek jak łeb nie robi to taki efekt –
  Szkoda że Panienki bezmyśnie siadły do tego samochodu gdzie Oni z zamulonym rozumem juz byli
  To nauczka dla kolejnych miłosników jazdy na dwuch gazach

 8. 25 grudnia mieli jechać na pizzę. To jakieś pizzernie są otwarte w tym dniu?
  Aż dziw że rodzice puścili te nastolatki w pierwszy dzień świąt z chłopakami o 10 lat starszymi.

  • Widze że nie zna Pan rynku, w ten dzień dużo jest czynnych miejsc gastronomicznych. Ale zgadzam się z Panem co do reszty, gdzie byli rodzice w tej sytuacji żeby puszczać nieletnią samą z starszym mężczyzną.

Comments are closed.