Uniwersytet Rzeszowski doceniony za wpływ na światową naukę

2
Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Uniwersytet Rzeszowski, jako jedyny w Polsce, został nominowany w trzech kategoriach do Elsevier Research Impact Leaders Award – projektu, którego celem jest poprawa postrzegania dorobku polskich uczelni na świecie.

– Niezależnie od szumu informacyjnego wokół szkolnictwa wyższego robimy swoje – mówi prof. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego. – Cieszy nas, że niezależna grono ekspertów doceniło wkład badaczy z UR w postrzeganie polskiej nauki w świecie – dodaje. 

Research Impact Leaders Award jest częścią światowej inicjatywy Elsevier mającej na celu wspomaganie badań oraz rozwoju nauki w wielu dyscyplinach. Nagrody są wyrazem uznania dla wybitnych instytucji badawczych, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do lepszej rozpoznawalności polskiej nauki na świecie.

Nominowane do nagrody są te ośrodki badawcze, które notują stały wzrost ilości publikacji naukowych w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych, udziału zagranicznych współautorów oraz cytowalności w danej dyscyplinie (według klasyfikacji OECD).

Uniwersytet Rzeszowski, jako jedyny w Polsce, został nominowany w trzech kategoriach do Elsevier Research Impact Leaders Award

– To bardzo ważne i nobilitujące, że nasz wkład w rozwój nauki został dostrzeżony. Nominacje w obszarze nauk rolniczych i nauk o życiu, humanistycznych i medycznych pokazują, że jesteśmy silnym ośrodkiem naukowym, który potrafi zapewnić jakość kształcenia na najwyższym poziomie – twierdzi prof. Marek Koziorowski, prorektor UR ds. nauki i współpracy z zagranicą.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27 listopada br. w Warszawie, podczas Gali towarzyszącej konferencji „Polskie uczelnie w światowej perspektywie – Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą”. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Fajnie, tylko dlaczego URz zawsze na samym końcu w rankingach szkół wyższych, nawet uniwersytety przymiotnikowe, co powstały trzy czy cztery lata temu stoją w rankingach wyżej, porażka.

  2. Pierwsze wrażenie: „URz jako jedyna polska uczelnia nominowany do ogólnoświatowej nagrody i to jeszcze w trzech kategoriach”. Super!
    Tymczasem: nagroda jest przyznawana tylko wśród polskich uczelni, nominowanych jest kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt szkół, a wyjątkowość naszego uniwerku polega na tym, że został nominowany „jako jedyny w trzech kategoriach”:

    „Uniwersytet Gdański znalazł się w gronie trzech uczelni nominowanych do nagrody Elsevier Research Impact Leaders 2017 w kategorii Humanities (wspólnie z Uniwersytetem Szczecińskim i Uniwersytetem Rzeszowskim).”

    „Uniwersytet Zielonogórski został nominowany do Nagrody ELSEVIER Research Impact Leaders 2017 w dwóch kategoriach: Engineering & Technology wspólnie z Akademią Morską w Gdyni i Politechniką Lubelską oraz w kategorii Natural Sciences wspólnie z Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Warszawskim.”

    a tak w ogóle to uczelnie powinno się honorować za wkład w naukę raczej, a nie „wkład w postrzeganie nauki”, zdaje się, że to takie „wygrała pani odkurzacz” tylko na poziomie akademickim…

Comments are closed.