W środę rozpocznie się remont ul. Lwowskiej. Bez większych utrudnień w ruchu?

7
Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

600-metrowy odcinek ul. Lwowskiej do piątku ma być równy, jak stolnica. Drogowcy obiecują, że podczas remontu nie będzie większych utrudnień w ruchu.

Kierowcy w tym tygodniu będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu na ul. Lwowskiej, ponieważ w środę (23 maja) około godz. 18:00 rozpocznie się jej remont, który ma potrwać, jeśli będzie ładna pogoda, do piątku do południa.

– Modernizacja nawierzchni będzie wykonywana poza godzinami szczytu porannego (7:00-8:00) i popołudniowego (14:00-16:00). Ruch będzie odbywał się wahadłowo. Z uwagi na to, że jednia jest dwupasmowa nie powinno być większych utrudnień w ruchu – zapowiadają drogowcy.

Modernizacja pofalowanej nawierzchni ul. Lwowskiej będzie polegać na sfrezowaniu starej warstwy i założeniu nowej wzmocnionej o geosiatkę, która ma w przyszłości zapobiec tworzeniu się następnych kolein. Podobne rozwiązanie zastosowano m.in. na niedawno remontowanym Placu Śreniawitów.

Ul. Lwowską za 385 tys. zł wyremontuje firma Strabag. Prace będą prowadzone na około 600-metrowym odcinku od ul. Sadowej do ronda Pobitno.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

7 KOMENTARZE

  1. Ludzie zróbcie na tej Lwowskiej skręt do szkoły sp12. Z 30% samochodów pod górkę w korku skręciłoby i korek rozładowało. To jedyna ulica w Rzeszowie która na tak dużej odległości nie ma skrętu ani nawrotki. Maskrsk poprostu jakaś.

  2. A co z wypoziomowaniem studzienek – tak jak jest po stronie zjazdowej ( tj.od cmentarza) ?
    Czy za chwile znowu przetarg i kolejne roboty

  3. Jak już zamykamy to powinno się wyremontować całość od Maca – tak jak zamknięto plac Śreniawitów to można było pyknąć remont razem ze skrzyżowaniem Lisa- Kuli Jagiellońska bo tam też porażka

Comments are closed.