Wypadek w Rzeszowie. Kierująca mazdą potrąciła rowerzystę

5
Zdjęcie Pan Rafał / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Do szpitala trafił 59-letni mężczyzna, który przejeżdżając rowerem przez ulicę Broniewskiego w Rzeszowie, został potrącony przez 20-letnią kierującą mazdą.

O wypadku, do którego doszło w środę ok. godz. 17:30 niedaleko sklepu Kaufland, poinformował nas pan Rafał, Czytelnik Rzeszów News.

– 20-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego, która kierowała mazdą, w trakcie skręcania w prawo zderzyła się z 59-letnim rowerzystą, który przejeżdżał przez przejazd rowerowy. Mieszkaniec Rzeszowa z obrażeniami ciała trafił do szpitala – mówią nam policjanci rzeszowskiej drogówki.

Kierująca mazdą była trzeźwa.

Zdjęcie: Pan Rafał / Czytelnik Rzeszów News
Zdjęcie: Pan Rafał / Czytelnik Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

5 KOMENTARZE

 1. Prokurator będzie miał zagadkę, Jest tam Przejazd rowerowy jednokierunkowy (tak wynika z szerokości przjeazdu*), choć sama droga w dalszej cześć jest już dwukierunkowa co sugerują znaki, w błąd wprowadza również przycisk który jest zamontowany po złej stronie (powinien być po stronie pieszych a nie po stronie drogi dla rowerów, skoro droga jest jednokierunkowa) brak też nakazu skrętu w prawo jadąc od Kauflandu. Robota się robi, tempo musi być pierońskie

  – kierująca samochodem mając strzałkę nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście który miał zielone (najbardziej prawdopodobne)
  – kierujący rowerem na zielonym świetle jechał pod prąd na jednokierunkowym przejeździe i jest współwinny
  – kierujący rowerem (przez dyskryminujące ustawienie sygnalizacji – Rzeszowski standard) jechał na czerwonym
  \\
  *(1,8 m dla jednokierunkowego i 3,0 m dla dwukierunkowego licząc do zewnętrznych krawędzi)
  ** Komisja ds. Bezpieczeństwa śpi

  • Większość wioskowych kierowców nie wie do czego służy zielona strzałka WARUNKOWA. Niektórzy nawet się nie zatrzymują wcale. Narażają życie pieszych i rowerzystów. Wjeżdżają z wielkim pędem przecinając drogę pieszym na zielonym i jeszcze maja czelność wymachiwać rękami. Jeśli już się łaskawie zatrzymają to później odwracają głowę, udając ze nie widzą nic co się dziej przed nimi. Co za ludzie. Brak kultury i wychowania. Takim powinno się zabierać prawko!!!

 2. Dać babie prawo jazdy to tak to się kończy.

  Żona podczas kolacji do męża:
  – zalałam Ci dziś świece w aucie
  – gdzie?
  – a we Wisłoku

Comments are closed.