Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Niedziela w Rzeszowie będzie należała do biegaczy. Wystartują w jedenastej edycji PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. 

Uczestnicy 11. Półmaratonu Rzeszowskiego 8 kwietnia wystartują o godz. 10:00 na wysokości centrum handlowego Millenium Hall. Dalej trasa będzie przebiegać ulicami: al. Kopisto – lewą jezdnią, „pod prąd” w kierunku ul. Podwisłocze.

Następnie ul. Podwisłocze dwoma pasami ruchu do al. Powstańców Warszawy, gdzie zawodnicy pobiegną prawym pasem ruchu i za zaporą skręcą na bulwary nad Wisłokiem, następnie ul. 8 Marca, ul. Jana III Sobieskiego, ul. Gałęzowskiego, ul. Mickiewicza, Rynek, ul. Słowackiego. ul. Dymnickiego, ul. 3 Maja, al. Lubomirskich.

Tam zawodnicy zawrócą i pobiegną ul. Zamkową, ul. Zygmuntowską, ul. Moniuszki, ul. Sokoła, ul. Jana III Sobieskiego, ul. Grunwaldzką, prawym pasem al. Piłsudskiego do Mostu Lwowskiego, za którym skręcą w prawo na bulwary nad Wisłokiem, Most Zamkowy do  al. Kopisto i Millenium Hall, gdzie będzie meta biegu.

Ulice zaznaczone pogrubioną czcionką – będą całkowicie wyłączone z ruchu od godz. 9:00 do 14.00. Al. Kopisto zamknięta będzie już od godz. 6:00. – Pozostałymi ulicami ruch będzie odbywał się wyznaczonymi pasami, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi – poinformował Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

W godzinach 9:00-14:00 całkowicie zamknięty dla ruchu, z wyłączeniem autobusów MPK, zostanie odcinek ul. Targowej od skrzyżowania z ul. Naruszewicza do skrzyżowania z al. Piłsudskiego. 

Wyjazd z osiedla Nowe Miasto będzie możliwy w lewo (lewym pasem ruchu „pod prąd”) w kierunku al. Powstańców Warszawy. Jednocześnie policjanci informują,  dojazd do hali na Podpromiu, gdzie będą odbywać się targi budownictwa, odbywał się będzie bez utrudnień. 

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policjantki i policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rzeszowskiej komendy. W kluczowych miejscach funkcjonariusze będą kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy. 

W związku z 11. Półmaratonem Rzeszowskim zmienią się również trasy niektórych linii autobusów Zarządu Transportu Miejskiego, obsługiwanych przez rzeszowskie MPK. O szczegółach możecie przeczytać TUTAJ.

Trasa 11. Półmaratonu Rzeszowskiego

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama