Zdjęcie: Materiały prasowe

Znacie „Wieśka Tico”? Jeśli tak, to dobrze się składa, bo twórcy tej parodii pojawią się podczas 25. Rzeszowskich Juwenaliów. O kim mowa? O Kabarecie Czwarta Fala.

Organizatorzy 25. Rzeszowskich Juwenaliów, czyli Politechnika Rzeszowska, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, emocje dawkują stopniowo. W ubiegłym tygodniu zdradzili, że jedną z gwiazd, które pojawią się w Rzeszowie w maju będzie „Sławomir” twórca hitu „Miłość w Zakopanem”.

W poniedziałkowy wieczór ujawniono kolejną gwiazdę – jest nią Kabaret Czwarta Fala. Znamy ich chociażby z parodii ubiegłorocznego hitu „Despacito” Luisa Fonsi pt. „Wieśka Tico”, który na YouTube ma ponad 44 mln wyświetleń!

Kabaret Czwarta Fala powstał jesienią 2009 roku. Stworzyło go trzech kolegów: Mateusz Lewkowicz (Lewy) , Damian Lebieda (Lebied), Bartłomiej Cedro (Bartolomeo). Od tej pory ich życie się zmieniło – nic nie było już tak jak dawniej. Setki występów, tysiące przejechanych kilometrów, dziesiątki tysięcy zadowolonych widzów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jak mówią o sobie twórcy kabaretu, „Czwarta Fala to nowa jakość na polskiej scenie kabaretowej. To młodość, energia i optymizm jakich dawno nie widziano. To wyraziste postaci, niesamowite pomysły , doskonały warsztat”.

25. Rzeszowskie Juwenalia rozpoczną się w tym roku 16 kwietnia tygodniem „Kultury i Nauki przodem”. Następnie od 23 kwietnia będzie nas rozgrzewać „Sportowa rozgrzewka” przed Wielkim Koncertowym Finałem przewidzianym na czas od 10 do 12 maja.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama