Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Od trzech lat wodzi policjantów za nos, wystawiono za nim cztery listy gończe. Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie poszukują 35-letniego Artura Żurawia ps. „Góral”.

„Góral” pochodzi z powiatu niżańskiego na Podkarpaciu. To właśnie na terenie tego powiatu w miejscowości Wólka Bielińska – jak ustalili policjanci – ostatnio mieszkał Artur Żuraw. – Mężczyzna ukrywa się od trzech lat – mówi Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji.  

Artur Żuraw ma na sumieniu kilka przestępstw. Najpoważniejszy zarzut dotyczy rozboju zużyciem niebezpiecznego narzędzia, do którego doszło w październiku 2011 roku w Warszawie. Wtedy „Góral” z jeszcze inną osobą próbowali okraść sklep. 

– Przyłożył ekspedientce nóż do szyi, chcąc zmusić ją do wydania pieniędzy z utargu – twierdzi Tabasz-Rygiel.

Artur Żuraw ma 35 lat. Mężczyzna jest średniej budowy ciała, ma ciemne włosy, wzrost około 165 cm, oczy zielone, twarz owalną.

„Górala” poszukują funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Osoby, które znają jego miejsce pobytu, mogą dzwonić na numer tel. 17 858 2310 lub do każdej jednostki policji – 997. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.