Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News

Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który w piątkowe popołudnie w Stalowej Woli zaatakował nożem klientów galerii handlowej „Vivo”. Zranił 10 osób. Jedna kobieta zmarła w szpitalu. 

Do zdarzenia doszło ok. godz. 15:00 przy ul. Chopina. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni mieszkaniec Stalowej Woli zaatakował nożem klientów sklepu. Sprawca został zatrzymany, nie był wcześniej notowany – mówiła nam Anna Klee z podkarpackiej policji.

Początkowo policja podawała, że nożownik zranił sześć osób, a radio RMF FM informowało, że liczba osób rannych wzrosła do 9 osób. „W środku [galerii] biegał szaleniec i na oślep dźgał nożem, jak leci” – cytowało radio jednego ze świadków zdarzenia. 

https://www.youtube.com/watch?v=G0GjjTUsjsw

Policja: Napastnik atakował od tyłu

Niedługo później policja podała, że nożownik zranił 8 osób, a potem okazało się, że do szpitali przewieziono 10 pokrzywdzonych. – Mężczyzna działał irracjonalnie, na oślep. Atakował ludzi od tyłu raniąc ich w plecy – mówi Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji.

Napastnik został został zatrzymany przez klientów galerii i przekazany policji. 

Adam Cierpiatka, szef Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli, mówi, że poszkodowani to w większości kobiety i jeden mężczyzna.

– Niestety, jedna z kobiet zmarła w szpitalu. Wiemy, że wśród rannych jest nastoletni chłopak. Odniósł on ciężkie obrażenia, jest operowany w szpitalu w Sandomierzu. Na miejscu pracuje dwóch prokuratorów. W sobotę zostaną przeprowadzone czynności z udziałem zatrzymanego mężczyzny – powiedział Rzeszów News Adam Cierpiatka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ofiara to około 51-letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego. 

Na razie nie wiadomo, dlaczego 27-latek zaatakował klientów galerii „Vivo”. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Był trzeźwy. Od mężczyzny pobrano krew do badań na obecność innych substancji. Pokrzywdzeni zostali objęci opieką psychologiczną. 

Wojewoda postawiona na nogi 

Na informacje o dramacie w Stalowej Woli zareagowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Szef tego resortu Mariusz Błaszczak polecił wojewodzie podkarpackiemu Ewie Leniart „pilne udanie się na miejsce zdarzenia”.

„Szef MSWiA zobowiązał wojewodę do zapewnienia pełnej opieki, zarówno lekarskiej jak i psychologicznej wszystkim osobom poszkodowanym w wyniku zdarzenia. Szef MSWiA jest w stałym kontakcie ze służbami i jest na bieżąco informowany o sytuacji” – czytamy w komunikacie MSWiA. 

Rafał Bochenek, rzecznik rządu, poinformował, że w sprawie wydarzeń w Stalowej Woli, premier Beata Szydło „niezwłocznie” skontaktowała się z szefem MSWiA.

– Służby podjęły niezwłocznie działania, policja również prowadzi czynności mające na celu ustalenie okoliczności tego zdarzenia, aby wyjaśnić, co było motywem przede wszystkim działania sprawcy – powiedział Rafał Bochenek.

Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama