Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Tadeusz Ferenc
Reklama

– Ludzi potrzebują basenu, gdzie będą mogli korzystać z mineralnych wód leczniczych. Ofertę Szpitala Miejskiego należy poszerzyć – uważa Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Tadeusz Ferenc, podczas trwającej we wtorek sesji Rady Miasta Rzeszowa, zaproponował, aby w Rzeszowie wykorzystać miejskie źródła solankowe. – Ludzie potrzebują basenu, gdzie będą mogli korzystać z mineralnych wód leczniczych. Obecnie można z nich korzystać w Szpitalu Miejskim. Chcę, aby tę ofertę poszerzyć – mówił Tadeusz Ferenc.

Prezydent chce, aby w przyszłorocznym budżecie miasta  zapisano pieniądze na budowę basenu solankowego, którzy ma służyć rehabilitacji pacjentów. Jednorazowo miałaby wejść do takiego basenu 50 osób.

Sławomir Gołąb, radny Rozwoju Rzeszowa, zaproponował, aby takie centrum rehabilitacji stworzyć w pałacyku, który mieści w parku przy ul. Rycerskiej. – Można przejąć budynek od marszałka i w innym miejscu wybudować szpital gruźliczy – mówił Gołąb.

Od 2010 roku w Szpitalu Miejskim przy ulicy Rycerskiej działa Zakład Balneologii, nazywany “rzeszowskim uzdrowiskiem”. Wykonywane są tam, przede wszystkim pacjentom szpitala, zabiegi w dziedzinie balneologii, kinezytyrapii i fizykoterapii. Wykorzystywane są do nich źródła wody solankowej czerpanej ze złóż leżących około 300 metrów pod ziemią.

Zabiegom są poddawani pacjenci po urazach i zabiegach ortopedycznych, którzy cierpią na schorzenia stawów i mięśni, zaburzenia krążenia i choroby układu nerwowego. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

17 KOMENTARZE

 1. Właśnie gdzie żłobki??? Miasto powinno bardziej zadbać o
  miejsca dla najmlodszych mieszkancow rzeszowa. Czas oczekiwania to “czeski film”.Powinno być koordynowane przez miasto, zeby rodzic nie musial biegac po wszystkich zlobkach z podaniami. Panie Tadeuszu!!! czas na innowacje w STOLICY INNoWAcji

 2. Dziadku Tadziu Ferenc, to teraz, tuż przed wyborami rodzą się w twojej leciwej już “czapie” takie pomysły.
  Ne za późno ?
  To twoja kiełbasa przedwyborcza.

 3. Przesadzasz, zdecydowanie przesadzasz w ocenie prezydenta. Zrobił przecież super basen ROSiR i wybudował 500 metrów ścieżki biegowej nad Wisłokiem. To mało dla Ciebie? 😉

 4. Piepszyc wszystkie nowoci jak wsiadasz do autobusu i nie dziala biletomat a hamstwo Kanarow pyskujacych do czlowieka nie ma granic np taki jeden z drugim podaje numery legitymacji 19 i 27 pracownicy z ZTM Pan Ferenc powinien zadbac zeby taki jeden z drugim pracy w Rzeszowie juz nie dostali. Kto takich ludzi zatrudnia wstyd dla miasta.

 5. Stare powiedzenie:
  “obiecanki cacanki, a głupiemu (wyborcy) radość”
  A ja chcę kolejkę na podporach, inaczej na dziadzia nie zagłosuję 🙂

 6. Święta racja. Zaczyna się licytacja. Co komu obieca prezydent dwudziestolecia. Emeryci dostali już basen z solanką. Proszę o propozycje komu i co jeszcze mogą obiecać?
  Harcerzom –
  Rodzicom dwójki/trójki/czwórki dzieci –
  Maszynistom –
  Spawaczom –
  Piekarzom –
  Cukiernikom –
  W Chełmie (64 tysiące mieszkańców) od dwóch lat chlapią się w aquaparku. Na strefie Dworzysko nadal hula wiatr a właśnie zmieniły się przepisy i nasza cudowna strefa zostanie pustynią już do jej niechybnego końca. Nikt o zdrowych zmysłach nie zbuduje tu nic mając taki dojazd jaki zapewniło miasto i możliwość wyboru jakiejkolwiek innej lokalizacji w całym kraju po zmianie przepisów. Łącznika od Krakowskiej do Lubelskiej który by dojazd ułatwił nadal nie ma bo i po co. Ale magistrat przecież nie stwarza miejsc pracy i nie ma żadnego wpływu na firmy. Oni nic biedaki nie mogą.
  Ważne, że w mieście ładnie i kwiatki rosną i porządek i światełka na święta.

 7. Ciekawy pomysł , moczenie w solance bardzo dobre obkładanie błotem można by jeszcze zaordynować o tym szlamem z Wisłoka jest tego 2.5 miliona m3
  Faktycznie rewelacja ale przydało by sie jeszcze moczenie czarych komórek czyli łba też w jakiejś dobrej wodzie o jurajskiej bo pomysły z Rafusza walą teraz codzienie jak z kapelusza
  No wybory tuź- tuż i robota sie robi -Super ! Tak trzymać :
  czekam na skocznie , kosmodron i tor F-1 ; O !

Comments are closed.