Zgodnie z zapowiedziami, w mikołajkowy weekend w Rzeszowie zaświeciło się bożonarodzeniowe oświetlenie. Na ulicach miasta można podziwiać 17 wzorów.

[Not a valid template]

 

Jako pierwsza już w czwartek zaświeciła się choinka na rondzie Dmowskiego. Kolejne oświetlenie włączono w sobotę i przez całą noc trwały ostatnie prace związane z uruchomieniem światełek. W niedzielny wieczór już wszystkie zaczęły świecić pełnym blaskiem.

Za tegoroczne oświetlenie Rzeszowa odpowiada po raz kolejny firma Perfekt-Rem z Gliwic, która wygrała przetarg na wypożyczenie światełek. Miasto początkowo planowało wydać na ten cel 300 tys. zł. Po przetargu okazało się, że trzeba wydać drugie tyle.

17 różnorodnych wzorów światełek rozmieszczono m.in. na Rynku, ulicach: Kościuszki, Grunwaldzkiej, 3 Maja, Jagiellońskiej, Marszałkowskiej, Lisa-Kuli, Słowackiego, Asnyka, Matejki, Sokoła, Kilara, przy pl. Śreniawitów i Farnym, na Moście Zamkowym oraz na wiaduktach Tarnobrzeskim i Śląskim.

Trójwymiarowe ozdoby znajdują się także przy skwerze Górskiego i rondzie Jana Pawła II. Światełka będą świecić do końca stycznia przyszłego roku.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama