Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

96 załóg będzie się ścigać podczas 26. Rajdu Rzeszowskiego, który rozpoczyna się w czwartek i potrwa do soboty. Przez trzy dni możecie się spodziewać nie tylko sportowych emocji, ale też utrudnień w ruchu.

26. Rajd Rzeszowski odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia. Rywalizacja zawodników rozpocznie się w czwartek. Ściganie zaplanowano na ulicach Rzeszowa oraz drogach lokalnych.

Czwartkowy a zaraz pierwszy odcinek kwalifikacyjny został wyznaczony w Niechobrzu w rejonie Krzyża Milenijnego i na drodze do Przedmieścia Czudeckiego. W czwartek od 7:00 do 17:00 wystąpią tam utrudnienia w ruchu na drogach gminnych, które częściowo będą zamknięte.

Wyłączone odcinki dróg:

– droga powiatowa 1409R na odcinku Niechobrz Górny – Przedmieście Czudeckie (organizacja serwisu);

– droga gminna 108185R w kierunku centrum Niechobrza (organizacja ruchu kibiców);

– droga gminna Niechobrz-Granice 2224/1- w kierunku m. Zgłobień (organizacja ruchu kibiców);

– droga gminna od przysiółka Niechobrz Górny – w kierunku m. Mogielnica (organizacja ruchu kibiców);

Policja zaleca mieszkańcom Niechobrza objazdy do Czudca i Przedmieścia Czudeckiego i odwrotnie – przez Mogielnicę, Boguchwałę i Babicę. 

W piątek (4 sierpnia) na ulicach Rzeszowa wytyczony został odcinek specjalny. Przebiegał będzie ulicami: początek – ulica Lisa Kuli, dalej rondo Pakosława, al. Cieplińskiego, ul. Moniuszki, ul. Sokoła, al. Cieplińskiego, ul. Mochnackiego i dalej do ul. Lisa Kuli – koniec odcinka. Ulice będą zamknięte od 17:00 do 22:30.

Dodatkowo będą wyłączone odcinki dróg:

– ul. Lisa Kuli – od pl. Śreniawitów w kierunku startu OS (organizacja dojazdu i wyjazdu z OS);

– ul. Jagiellońska – od ul. Poniatowskiego do Zygmuntowskiej;

– ul. Mochnackiego – od ronda Pakosława do drogi prowadzącej do wieżowca przy ul. Pułaskiego 7;

– ul. Pułaskiego – od al. Cieplińskiego do parkingu przy ROSIR;

– ul. Ks. Jałowego – od al. Cieplińskiego do ul. Towarnickiego;

– ul. Jana III Sobieskiego – od ul. Sokoła do ul. Bernardyńskiej;

– ul. Jana Matejki – od pl. Farnego do Rynku;

– ul. Słowackiego – od Rynku do ul. Króla Kazimierza;

– ul. Zygmuntowska – od ul. Moniuszki do ul. Jagiellońskiej.

Dla jadący od strony Warszawy policja zaleca objazdy w kierunku Barwinka i odwrotnie: Al. Wyzwolenia, ul. Okulickiego, Witosa, lub Al. Wyzwolenia ul. Gen. Maczka, ul. Ciepłownicza, ul. Rzecha, ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, ul. Armii Krajowej, ul. Powstańców Warszawy.

W sobotę (5 sierpnia) kierowcy będą się ścigać na odcinku specjalnym Lubenia. Drogi będą zamknięte od 7:00 do 16:30.

Trasa tego „oesu” przebiegać będą drogami: powiatową 1411R, następnie drogą wewnętrzną bez numeru i drogą gminną 108614R do drogi powiatowej 1411R w miejscowości Straszydle.  Następnie drogą gminną 108611R do przysiółka Czeczyki i dalej drogą gminną nr 108619R i 108606R do przysiółka Przylasek.

Dalej drogą gminną nr 108605R przez Broniakówkę, Siedliska Cmentarz i Księży Lasek. Stamtąd z powrotem do Lubeni drogą gminną 108604R. Następnie po skręcie w lewo drogą gminną w okolice skrzyżowania z drogą powiatową 1414R.

Dalej kolejnymi drogami gminnymi przez przysiółek Strona Sucha do drogi powiatowej 1411R. Tą drogą w kierunku Ośrodka Zdrowia w Lubeni do skrzyżowania z droga gminną w kierunku Urzędu Gminy i następnie w kierunku kościoła droga gminną do drogi powiatowej 1411R. Następnie tą droga do skrzyżowania z droga gminną 1089610R. Stamtąd do przysiółka Jasienniki do drogi powiatowej 1412 R i dalej tą drogą w kierunku m. Połomia, gdzie zaplanowano koniec odcinka.

Dodatkowo wyłączone odcinki dróg: 

– droga powiatowa 1411R (Zimny działa) na odcinku od skrzyżowania w kierunku m. Lecka do do przysiółka Nalepki – start odcinka;

– droga powiatowa 1411R w m. Straszydle okolice kościoła i od skrzyżowania z drogą na Sołonkę w kierunku Łubeni do skrzyżowania z trasą odcinka specjalnego;

– droga powiatowa 1412R w m. Lubenia – Jasienniki od skrzyżowania z trasą OS w kierunku w kierunku przysiółka Maternówka;

– droga gminna od Połomi do przysiółka Podgóry – meta odcinka;

– droga powiatowa 14404R w m. Lubenia od trasy OS do parkingu przy stadionie;

– droga gminna nr 108608R od trasy OS w kierunku Szkoły Podstawowej w Lubeni i do skrzyżowania z droga powiatową 1411R;

– droga gminna nr 108605R od trasy OS w kierunku drogi powiatowej 1404R m. Siedliska;

– droga  gminna 108604Rod trasy OS do ul. Podleśnej w Rzeszowie:

-przysiółek Broniakówka droga gminna 108626R do kapliczki przy ul. Nadziei w Rzeszowie.

Dla mieszkańców Lubeni poleca zaleca objazdy: do Rzeszowa i odwrotnie dla zachodniej części Lubeni – przez Babicę i Siedliska, do Rzeszowa i odwrotnie dla południowej i wschodniej części Lubeni – przez  Sołonkę, Zaklikówkę, Baryczkę, Połomię, Wyżne, Babicę lub przez Bliziankę do Niebylca przez Babicę. 

Dla mieszkańców Straszydla zalecane są objazdy: do Rzeszowa i odwrotnie dla zachodniej części Straszydla przez Zaklikówka Baryczkę, Połomię, Wyżne, Babicę lub przez Bliziankę do Niebylca przez Babicę, do Rzeszowa i odwrotnie dla wschodniej części Straszydla – przez Hermanową lub Błażową Dolną i Nowy Borek.

Objazdy dla mieszkańców Sołonki: do Rzeszowa i odwrotnie – przez Zaklikówkę, Baryczkę, Połomię, Wyżne, Babicę lub przez Bliziankę do Niebylca przez Babicę.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: