Po raz 13. w Rzeszowie odbędzie się koncert „Jednego serca, jednego ducha”. Początek dziś o godz. 19:00 w parku Sybiraków na osiedlu Baranówka.

Tylko na Facebooku udział w koncercie zapowiedziało już prawie 12 tys. osób. Co roku gromadzi on znacznie więcej, nawet 30-40 tys. uczestników. Pomysłodawcą koncertu „Jednego serca, jednego ducha” jest Jan Budziaszek, perkusista zespołu Skaldowie.

Pierwsza edycja największego chrześcijańskiego koncertu w Europie odbyła się w 2003 r. Zawsze jest on organizowany w Boże Ciało. W tym roku podczas koncertu wystąpi ponad 200 osób, które wykonają 26 nowych piosenek religijnych. Teksty będą wyświetlane na telebimie.

Koncert będzie można na żywo zobaczyć także na YouTube.com. Link TUTAJ.

– Pragniemy pokazać, jak piękna może być muzyka inspirowana duchem, jak można przy niej bawić się i odnaleźć swoją godność i miejsce w Bożym ogrodzie. Wielbimy Boga za Jego obecność wśród nas. Chcemy budować wspólnotę, śpiewając razem najpiękniejsze piosenki religijne – tłumaczą organizatorzy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Koncert poprowadzi Jan Budziaszek. Wystąpią Marcin Pospieszalski i Joachim Mencel (aranżacje), Piotr Jankowski, Robert Cudzich, Małgorzata Komorowska, Piotr Wojtasik, Krzysztof Szczypuła, Piotr Baron, Łukasz Kluczniak, Daniel Pomorski, Thomas Sanchez, Władysław Pogoda, Jerzy Wrona, Lidka Pospieszalska, Tamara Kasprzyk-Przybysz, Viola Brzezińska, Piotr Płecha, Mate.O, Paweł Bębenek, Basia Włodarska, Beata Bednarz, Marta Florek, Bogusława Stoch-Kudasik, Adam Rymarz, Jarosław Moczulski, Hubert Kowalski, Anna Kaczmarczyk, Tomasz Budzyński, Olga Ksenicz, Kasia Bogusz, Magda i Maciej Sterniccy, Estera Szczypuła, Marcin Jajkiewicz, Maciek Ścibor, Natalia Wilk, Iga Miernik.

Ponadto wystąpią grupa Kana z Ukrainy, Siewcy Lednicy, diakonia tańca Wspólnoty Radości Paschalnej z Gdyni, muzycy Filharmonii Podkarpackiej, uczniowie szkoły muzycznej, połączone chóry rzeszowskich wyższych uczelni, wspólnot młodzieżowych diecezji rzeszowskiej i przemyskiej, goście z terenu całej Polski.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w parku Sybiraków przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na os. Baranówka. Wstęp bezpłatny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama