Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Trzynaście tras od 27 do 102 km, noc, Bóg i Ty – tak zapowiada się piąta edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Rzeszowa. Pójdziesz, by oczyścić swojego ducha?

W Rzeszowie w piątek (23 marca) rozpocznie się piąta Ekstremalna Droga Krzyżowa. Skąd taka nazwa? Bo trzeba przejść w nocy, w ciszy i skupieniu kilkudziesięciu kilometrów indywidualnie lub w niewielkich grupach i rozważaniu stacji drogi krzyżowej.

Duży wysiłek fizyczny i zmęczenie są elementami, które pozwalają na stawienie czoła swoim słabościom i podjęcie walki o powodzenie swoich zamierzeń. Dzięki pokonaniu swoich ograniczeń uczestnicy mają szansę na zmianę na lepsze.

„Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać” – tłumaczą ideę EDK jej organizatorzy.

Z Rzeszowa przygotowano 13 tras od 27 do 102 km (większość w przedziale 40-50 km) wiodących do różnych miejscowości. Pierwsza z nich „żółta”, ma 52 km i prowadzi do Leżajska, druga – „czerwona” ma 62 km i również kończy się w Leżajsku.

Kolejne to: trasa „niebieska” do Borku Starego (46 km),  „fioletowa” do  Czudca (43 km), „zielona” do Mielca (63 km), „pomarańczowa” do Krosna 64 km, „czarna” do Pustelni św. Jana z Dukli (102 km), „biała” do Łańcuta (27 km), „błękitna” do Sędziszowa Małopolskiego (33 km), „brązowa” do Dynowa (40 km), „biało-czerwona”  do bazyliki w Starej Wsi (61 km), „bordowa” do Przemyśla (83 km) i „różowa” do Strzyżowa (28 km).

Idea EDK powstała kilka lat temu z inicjatywy m.in. ks. Jacka Stryczka, współautora Szlachetnej Paczki.

Do tej pory do rzeszowskiej edycji EDK zgłosiło się ponad 600 osób, a w całej Polsce ponad 48 tysięcy. EDK rozpocznie się w najbliższy piątek (23 marca) w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski (kościół garnizonowy przy ul. Reformackiej 5) mszą świętą o godz. 20:00. Na EDK można zapisywać się na stronie www.edk.org.pl.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.