Zdjęcie: Materiały organizatorów

W niedzielę 25 czerwca Rzeszowski Dom Kultury wraz ze Szkołą Tańca Street Life w ramach Europejskiego Stadionu Kultury 2017 w Rzeszowie organizują „Bitwę o  Wschód”, czyli zawody taneczne w stylu hip-hopowym.

Uczestnicy  czwartej edycji „Bitwy o Wschód”, pochodzących  z krajów Partnerstwa Wschodniego, będą rywalizować na placu pod Mostem Zamkowym w Rzeszowie. ImprezA rozpocznie się o godz. 12:00, poprowadzi ją MC Emezz Polski, natomiast opracowaniem muzycznym zajmą się: Dj Plash, Dj Storm, oraz Lebson – perkusja.  

W czasie zawodów tancerze breakdance zmierzą się w czterech kategoriach: 3 vs 3 Breakdance Crew, 1 vs 1 Breakdance Kids (dzieci do 8 lat), 1 vs 1 Breakdance Young (9 – 15 lat) oraz 1 vs 1 Breakdance (od 15 lat).

Pierwsze eliminacje dotyczące kategorii  Breakdance Kids i Breakdance Young odbędą się o 14:00, a o 16:00 nastąpi finał tych kategorii.

O 17:00 walczyć będą uczestnicy kategorii 1 vs 1 Breakdance (od 15 lat), a po nich o 17:45 3 vs 3 Breakdance Crew. Ostateczne starcia tych kategorii odbędą się 19:30, a o 20:30 finał tych kategorii. 

Starcia „Bitwy o Wschód” zakończą się o godz. 21:00.

Uczestników zawodów oceniać będą znani w środowisku tanecznym sędziowie z Polski jak i Ukrainy. W jury zasiądą: Bboy Kostek (Polska), Bboy Thomaz (Polska) oraz Bboy Ken Guru (Ukraina).

– Jest o co walczyć, ponieważ pula nagród sięga aż 8 tys. zł – informuje Michał Samborski, instruktor w Szkole Tańca Street Life w Rzeszowie.

Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymają nagrodę pieniężną oraz dyplomy. A laureaci pierwszych miejsc poszczególnych kategorii otrzymają dodatkowo statuetki.  

Po zaciętej rywalizacji czas na odpoczynek. Uczestników, których łączy zamiłowanie do tańca, pozwalającego pokonać wszelkie bariery językowe i kulturowe, a tym samym poczuć się członkiem jednej wielkiej hip-hopowej rodziny, organizatorzy zapraszają na after party – Silent Disco od 23:00 w klubie festiwalowym na bulwarach, które potrwa do 1:00 w nocy.

Pełny program ESK 2017 dostępny jest TUTAJ

(ira)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama