Zdjęcie: Materiały organizatorów

Muzeum Dobranocek nie zapomni o najmłodszych uczestnikach festiwalu, przygotowując szeroką ofertę kulturalną dla maluchów w ramach Europejskiego Stadionu Kultury 2017 w Rzeszowie.

W ciągu czterech dni trwania ESK Muzeum Dobranocek będzie prezentować wystawę plenerową „Dobranocki ze wschodu” w klubie festiwalowym na rzeszowskich bulwarach. Wystawa przedstawiać będzie popularnych bohaterów animacji. Po zakończeniu festiwalu zostanie ona przeniesiona do Portu Lotniczego Jasionka.

Wystawa „Colargol to właśnie ja”

Druga z wystaw, „Colargol to właśnie ja”, będzie możliwa do oglądnięcia w siedzibie Muzeum Dobranocek (ul. Mickiewicza 13), które w czasie ESK będzie czynne w godzinach:  9:00-19:00 (22-23 czerwca) i od 10:00 do 19:00 (24-25 czerwca). To wystawa czasowa przedstawiająca pamiątki z realizacji serialu  o przygodach słynnego Misia, który w tym roku obchodzi swoje 50. urodziny. 

Ponadto w czwartek (22 czerwca) w siedzibie instytucji, w godz. 17:00-18:00, nastąpi otwarcie wystawy plakatów z animacji „Wilk i Zając”. 

Maraton filmowy „Wilk i Zając, Kiwaczek i inni”

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Najmłodsi uczestnicy wezmą udział w maratonie filmowym „Wilk i Zając, Kiwaczek i inni”. Głównymi bohaterami filmu będą kultowe postaci z animacji radzieckich. W programie przewidziane jest 16 odcinków serialu „Wilk  i Zając” zrealizowanych w latach 1969-1989, „Krokodyl Giena” (1969) „Kiwaczek” (1971) „Szapoklak” (1974) oraz  trzy odcinki z serii „Powrót marnotrawnej papugi” z lat 1984-1988. Są to projekcje współczesnych ukraińskich animacji dla dzieci z 5. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2017.

Filmy będzie można oglądać we wszystkie dni ESK w sali projekcyjnej Muzeum Dobranocek. Odbędzie się też spotkanie z pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu – Piotrem Kardasem.

Dodatkową atrakcją będą warsztaty plastyczne  „Zrób sobie bohatera”  zorganizowane w piątek (23 czerwca) w klubie festiwalowym na bulwarach.  Będą to warsztaty tworzenia masek bajkowych bohaterów: Wilka, Zająca, Kiwaczka oraz Krokodyla Gieny. Można będzie sprawdzić się w quizie wiedzy dobranockowej.

(ira)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama