Zdjęcie: Materiały organizatorów

Świat zainspirowany podwodnymi bakteriami, które świecą to główny motyw instalacji bioartu, który będzie można zobaczyć podczas performance „Syreny” podczas Europejskiego Stadionu Kultury 2017 w Rzeszowie.

ESK 2017 rozpoczyna się w czwartek (22 czerwca) i potrwa do niedzieli (25 czerwca). Jednym z blisko 40 wydarzeń czterodniowej imprezy będzie performance „Syreny” przygotowany przez młodych twórców ze Stowarzyszenia Artystycznego Teatr Poddańczy,  którzy mierzą się z problemem integracji Górców w kontekście wielokulturowości, stwarzając multidyscyplinarną akcję.

Widowisko autorstwa Malwiny Kajetańczyk będzie można oglądać od 22 czerwca i przez kolejne dwa dni od godz. 21:30 w Galerii R_Z przy ul. 3 Maja 18.

Zobaczymy akcję performatywną łączącą sztukę muzyki,  tańca, teatru  i projektowania ubioru. Towarzyszyć jej będą instalacje i prace z dziedziny bioartu, wprowadzające uczestników w hybrydyczny świat, którego zasady tworzone są przez współczesną naukę. Artyści wykorzystają specjalne, fluorescencyjne bakterie, które wyhodowano w ramach współpracy z Politechniką Rzeszowską.

Do realizacji projektu zostali zaproszeni, zaprzyjaźnieni ze stowarzyszeniem polscy i zagraniczni twórcy. Efektem tego będzie dyskusja na temat artystycznego eksperymentu, który można określić sformułowaniami takimi jak: nauka dla sztuki, sztuka dla rzeczywistości, sztuka dla nauki, której fenomen coraz silniej przenika do sztuki Europy Środkowo-Wschodniej ze szczególnym uwzględnieniem Polski, Ukrainy i Białorusi.

Wśród artystów wystąpią: Ewelina Czaplicka-Ruducha, Kacper Ruducha, Ksenia Shaushyshvili, Natalia Wilk, Malwina Kajetańczyk, Ira Nirsha. Kurator wystawy jest Ada Kowalczyk.

Wstęp bezpłatny.

(ira)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama