Zdjęcie: Materiały prasowe. Adelina

Gry, zabawy, eksperymenty – to coś, co każdy z nas uwielbia. W czasie Europejskiego Stadionu Kultury 2017 na rzeszowskich bulwarach w sposób łatwy, prosty i przyjemny doświadczymy czegoś nowego. 

Niewątpliwą atrakcją będą warsztaty tworzenia grafiki z Adeliną,­ która pomimo młodego wieku rozpoczęła błyskawiczną, opartą na solidnych podstawach karierę. Urodziła się w Kazachstanie w rodzinie artystycznej. Szkoły plastyczne kończyła w San Petersburgu. Jej prace cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie we Francji prace z serii plakatów, ilustracji książkowe, projekty mody.

Pochodząca z Kazachstanu artystka, pracująca również w Rosji, we Włoszech i Francji, poprowadzi dla dzieci warsztaty techniką cyfrowo-manualną, których tematem będzie natura i wakacje, a owocem – wyjątkowy plakat. Dzieci będą miały okazję obserwować pracę artystki na każdym etapie: od pomysłu do realizacji końcowej.

Warsztaty zostaną przeprowadzone w czwartek (22 czerwca) w klubie festiwalowym na bulwarach dla dwóch grup wiekowych: dla dzieci młodszych (do 6. roku życia) w godz. 11:30-12:30, natomiast dla dzieci starszych (do 12 roku życia) w godz. 13.30-14.40.

Mobilna Filharmonia

Także w czwartek od 9:00 do 11:00 w klubie festiwalowym odbędą się warsztaty muzyczne  „Wojaże pełne muzycznych wrażeń”. Co na Was czeka? Gry słowne oraz inne atrakcje i niespodzianki – blok dziecięcy z udziałem Mobilnej Filharmonii, młodego rzeszowskiego zespołu muzycznego popularyzującego muzykę klasyczną wśród dzieci w sposób lekki, łatwy i przyjemny.

Mobilna Filharmonia  to organizator nowatorskich lekcji muzyki w szkołach i w przedszkolach. Działa od niedawna w placówkach na terenie Rzeszowa i województwa podkarpackiego, regularnie koncertuje w Krakowie, a w obecnym roku szkolnym odwiedziła nawet Sochaczew, Kędzierzyn Koźle i Płock.

Mimo krótkiej działalności Mobilna Filharmonia zebrała bogaty bagaż doświadczeń w pracy z dziećmi i każdy dzień przynosi nowe przygody, pomysły i inspiracje. Mobilna Filharmonia oferuje szeroki muzyczny wachlarz przekazywany w sposób przejrzysty i przyjemny dla dzieci i młodzieży.

Ci którzy zdążyli przeżyć muzyczną lekcję z Mobilną Filharmonią polecają ją dalej, rezerwują terminy i z niecierpliwością wyczekują kolejnych muzycznych wrażeń.

Audycje muzyczne Mobilnej Filharmonii to za każdym razem nowy temat, innowacyjna treść, przewodni instrument, który zawsze rozbiera się na części pierwsze, a także piękne stroje z różnych epok, a także krajów i właśnie stroje z Ukrainy, Portugalii czy Francji będzie można zobaczyć podczas koncertu „Wojaże pełne muzycznych wrażeń”.

Smyk Arena

A w weekend (24-25 czerwca) w godz. 12:00-17:00 otwarta będzie Smyk Arena. Co to takiego? To interaktywne warsztaty dla dzieci, które w kreatywny sposób pozwolą poznać tradycyjną kulturą Wschodu. Umysł młodego odkrywcy wejdzie w świat nieznający ograniczeń i barier, wykraczający poza granice dojrzałego rozsądku.  Stanie się kreatorem swojego doświadczenia.

Poprzez różnego rodzaju warsztaty zostanie pokazany dzieciom nieograniczony świat własnej twórczości, kraina w której można wyczarować wszystko. A wszystko to poprzez twórcze poznanie i zabawę. Podczas warsztatów zorganizowane będą zabawy, gry, eksperymenty i projekty przybliżające kulturę Wschodu.

Szczegółowy program ESK 2017 (22-25 czerwca) możecie sprawdzić TUTAJ

(ira)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama