Zdjęcie: Materiały Organizatora
Reklama

Wybitny klarnecista oraz filary polskiej sceny muzyki improwizowanej – to czwartkowa propozycja koncertowa w ramach Wschodu Kultury Europejskiego Stadionu Kultury, który odbędzie się już piąty raz w Rzeszowie.


Niezwykłe artystyczne przedsięwzięcie łączące wiele gatunków wybitnych polskich muzyków  to czwartkowa muzyczna propozycja, z której będzie można skorzystać podczas Wschodu Kultury Europejskiego Stadionu Kultury odbywającego się w Rzeszowie w dniach 22-25 czerwca.

Tym razem mowa o koncercie Wacława Zimpla oraz tria Shofar. Ich koncert rozpocznie się o godz. 20:00  w klubie festiwalowym znajdującym się na rzeszowskich bulwarach.
Pierwszego na scenie zobaczymy wybitnego klarnecistę grającego muzykę improwizacyjną, który w  swojej twórczości łączy elementy jazzu, polskiej muzyki ludowej, klezmerskiej i muzyki Bliskiego Wschodu.

O godz. 21:00 zagra zespół Shofar, który składa się z trzech filarów polskiej sceny muzyki improwizowanej: Mikołaja Trzaski, wybitnego saksofonisty i klarnecisty, Raphaela Rogińskiego, gitarzysty i kompozytora oraz Macia Morettiego, perkusisty, znanego m.in. z działalności Mitch&Mitch.

Grupa powstała z inicjatywy Raphaela Rogińskiego w maju 2006 roku. Ideą projektu jest odnalezienie wspólnego mianownika w tradycyjnej muzyce chasydzkiej i współczesnym kreatywnym jazzie. Muzykom podczas rzeszowskiego koncertu towarzyszył Wacław Zimpel.

Szczegółowy program ESK 2017 możecie sprawdzić TUTAJ i TUTAJ

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama