Zdjęcie: Robert Wojciechowski / Materiały prasowe

Miłośnicy gier planszowych powinni zaznaczyć sobie w kalendarzu dni 13 i 14 kwietnia. To wtedy w Rzeszowie odbędzie się Festiwal Gier Planszowych.  

Wiosenną edycję festiwalu organizuje Empik w Galerii Rzeszów. Odbędzie się on w dwóch turach 13-14 kwietnia (piątek-sobota). – To ukłon w stronę graczy oraz okazja, aby przetestować nowe tytuły – twierdzi Martyna Antecka z Empiku. 

Wielkie święto graczy wypełnią spotkania z wydawcami (Trefl, Hasbro, Tactic, Nasza Księgarnia, Fox Games) i twórcami, prezentującymi produkty absolutnie dla każdego. Młodsi gracze nabędą zdolności przywódcze oraz rywalizacji, a starsi poćwiczą pamięć. Na festiwalu nie zabraknie konkursów z nagrodami i bogatej oferty gier rodzinnych.

Festiwal Gier Planszowych będzie doskonałą okazją, aby przenieść się do fascynującego świata gier, wejść w nieznane role oraz skoncentrować się na emocjonującej rozgrywce. Planszówki to już nie tylko rzucanie kośćmi i przesuwanie pionków po planszy, ale rozbudowane oraz doskonale skonstruowane gry towarzyskie i strategiczne.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Gry planszowe to zabawa połączona z „życiową edukacją”. Każda rozgrywka wymaga poznania taktyki przeciwników oraz zaangażowania. Gry pokazują świat wartości, uczą współpracy, rywalizacji i podejmowania decyzji. Pozwalają brać udział w dyskusji, nie tylko w trakcie gry, ale również i po niej – twierdzi Martyna Antecka.

Festiwal Gier Planszowych w Rzeszowie 13 kwietnia trwać będzie od godz. 14:00 do 20:00, a w drugi dzień od 12:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama