Zdjęcie: Materiały teatru. "Gdyby Pina nie paliła, to by żyła"
Reklama

Przedstawienie „Gdyby Pina nie paliła to by żyła”, drama lab „[Nikomu nie życzę, aby był mną] Nekroperformans: Robert Walser” oraz projekcja filmu „Walser” – to kolejne atrakcje, które w czwartek 23 listopada czekają na publiczność 4. Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie. 

Organizatorem Festiwalu Nowego Teatru – 65. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych jest Teatr im. W. Siemaszkowej. Tegoroczny festiwal (17-26 listopada) odbywa się pod hasłem: „NOWE MITOLOGIE/ DYBUKI. przepisywanie pamięci”. 

W czwartek 23 listopada zostanie wystawiony spektakl pt. „Gdyby Pina nie paliła to by żyła” przygotowany przez Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. To opowieść o zmarłej reformatorce tańca  – Pinie Bausch. Łączy w sobie dokument, biografię, koncert, teatr tańca, a także farsę.

W sztuce nie zabraknie bardzo zróżnicowanej muzyki: od Beethovena czy Czajkowskiego, przez Janis Joplin po Britney Spears. Reżyseria i choreografia: Cezary Tomaszewski. Przedstawienie zostanie wystawione o godzinie 18:00 w Teatrze Wandy Siemaszkowej na Dużej Scenie. Bilety w cenie 40 zł (parter) i 30 zł (balkon).

Tego dnia w Szajna Galerii pokazany zostanie drama lab „[Nikomu nie życzę, aby był mną] Nekroperformans: Robert Walser” autorstwa  Beniamina Bukowskiego w reżyserii Katarzyny Kalwat. To eksperymentalny pokaz osnuty wokół ostatnich chwil życia szwajcarskiego pisarza Roberta Walsera, który połowę życia spędził w ośrodkach psychiatrycznych. Spektakl performatywny rozpocznie się o 21:00. Bilety w cenie 1 zł.

Po spektaklu (godzina 22:00) w Szajna Galerii odbędzie się pokaz filmu „Walser” w reżyserii Zbigniewa Libery. Jego akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, w bliżej nieokreślonej przyszłości. Plemię Conteheli żyje w zgodzie z naturą, gdzieś na obrzeżach cywilizacji. Pewnego dnia do ich świata trafia urzędnik kolejowy Walser. Chociaż bardzo stara się zostać częścią tego sielankowego świata, swoim zachowaniem wywołuje tylko chaos….

Wstęp na pokaz filmu jest wolny. 

Pełny program 4. FNT jest TUTAJ. Festiwalowi patronuje Rzeszów News.

(mo)

redakacja@rzeszow-news.pl

Reklama