Jazda gokartem to dobry sposób na odreagowanie stresu i podniesienie umiejętności kierowania pojazdem. Dla dzieci może to być pierwszy krok w karierze motosportowej. Na halowym torze możecie spędzić świetny weekend pełen emocji, w dodatku w bezpiecznych warunkach i nie przejmując się pogodą.

Robert Kubica, Michael Schumacher czy Lewis Hamilton – wielu mistrzów kierownicy stawiało pierwsze kroki, ścigając się gokartami. W czym tkwi sekret popularności tych niewielkich pojazdów?

Prowadzi się jak gokart

Uznaje się, że historia gokartów sięga II wojny światowej. Amerykańscy piloci w oczekiwaniu na loty mieli ścigać się po hangarach specjalnie przerobionymi wózkami.

Pierwsze gokarty w kształcie przypominającym dzisiejsze modele powstały w Los Angeles w latach 50. Początkowo montowano w nich silniki od pił spalinowych, kosiarek czy motocykli. Wraz z rosnącą popularnością, szczególnie w Europie, pojawiali się producenci konstruujący bardziej zaawansowane maszyny, z dedykowanymi jednostkami napędowymi.

Bardziej zaawansowane, ale ciągle proste. Gokart to dalej wózek z pedałem gazu i hamulca, kierownicą i niewielkim silnikiem. O dobrych samochodach sportowych często mówi się, że „prowadzą się jak gokart”. A to dlatego, że te niewielkie pojazdy błyskawicznie reagują na ruchy kierownicą i świetnie przyspieszają.

Bezpieczna nauka jazdy

Gokarty to dobre narzędzia do nauki i poprawy umiejętności kierowania pojazdem, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Najmłodsi mogą się uczyć podstaw. Dzięki gokartowi dowiedzą się, jak hamować i przyspieszać, w jaki sposób operować kierownicą. Pojazdy dla dzieci mają mniejsze gabaryty, dopasowane do ich wagi i wzrostu.

Gokarty Rzeszów? Obiekty takie jak halowy tor kartingowy w Rzeszowie oferują maszyny zapewniające duży poziom bezpieczeństwa. Gokarty są wyposażone w system plastikowych zderzaków, a kolumna kierownicza, siedzisko oraz odległość pedałów od fotela są regulowane. Co ważne, specjalnie zaprojektowane pokrywy chronią kierowcę przed nagrzanymi elementami silnika oraz ruchomymi częściami. Co więcej, skorzystać można również z wózka dwuosobowego, w którym rodzic może jechać razem z dzieckiem.

Każdy kierowca otrzymuje kominiarkę (tzw. balaklawę) i kask. Na ogólnodostępnych obiektach uczestnicy przechodzą specjalne szkolenie objaśniające zasady jazdy po torze. Nad bezpieczeństwem cały czas czuwa sztab fachowców.

Tor pod dachem

Jeśli chcemy spędzić weekend z gokartami, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór obiektu halowego. Dzięki temu, że tor znajduje się pod dachem, nie musimy przejmować się warunkami atmosferycznymi. Jeździć można także zimą. W szatni przebierzemy się w wygodne ubrania, niezbędne do komfortowej jazdy.

Ponadto, tory halowe zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Bandy z opon chronią kierowców przed wyjazdem poza trasę. Dzięki temu, że obiekt jest pod dachem, każda impreza pozostanie zamknięta dla postronnych osób, a dzieci będą cały czas pod opieką.

Co równie istotne, obiekty takie jak halowy tor kartingowy w Rzeszowie mają bardzo ciekawe konfiguracje, regularnie poprawiane przez właścicieli. Nitka toru pozwala przećwiczyć różne elementy techniki jazdy, dzięki połączeniu nawrotów, szykan i prostych odcinków.

Weekend z gokartami jak wyścigowy event

Weekend na torze gokartowym może zmienić się w prawdziwie wyścigową imprezę. Może to być świetny sposób na imprezę integracyjną czy urodzinową.

Zacznijmy od samego początku, czyli dotarcia na tor. Organizator może Ci zapewnić usługę transportową, co będzie szczególnie przydatne w przypadku większej liczby osób. Na miejscu na uczestników będzie czekać obsługa. Poza trenerami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo o jakość imprezy i zgodność z harmonogramem będą dbały hostessy. Możemy wybrać opcję z cateringiem, łącznie z potrawami z grilla. Nad oprawą będzie czuwał DJ.

Co najważniejsze, kierowcy nie będą tylko pokonywać kolejnych kółek dla własnej przyjemności i szlifowania umiejętności. Weekend na torze to w końcu… weekend na torze, więc możecie wziąć udział w zawodach z profesjonalnym pomiarem czasu.

Po zakończeniu ścigania uczestnicy otrzymają dyplomy, a zwycięzcy staną na podium z pucharami w ręku. Organizator może też zadbać o promocję eventu, w tym o materiały foto i wideo oraz przygotowanie postów do mediów społecznościowych. Jeśli będzie to event firmowy, może to być świetny element marketingowy.

Weekend na torze kartingowym to oryginalny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jazda zwinnym pojazdem pomaga zapomnieć o stresującym dniu w biurze i może sprawić, że dzieci złapią wyścigowego bakcyla. Jest to także sposób na grupową integrację. Voucher na jazdy gokartem to także interesująca alternatywa dla tradycyjnych prezentów.

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama