Kuba Prachowski z Przemyśla wygrał XI edycję Rzeszów Carpathia Festival 2015. W nagrodę otrzymał 15 tys. zł. [Not a valid template]

 

W sobotni wieczór na rzeszowskim Rynku wręczono nagrody dla uczestników tegorocznego festiwalu podczas którego wystąpiło 18 wykonawców z Polski, Chorwacji, Słowacji, Anglii, Ukrainy, Rosji, Litwy, Czech, Włoch i Węgier.

Najważniejszą nagrodę festiwalu – Grand Prix – otrzymał Kuba Prachowski z Przemyśla, który podczas piątkowych przesłuchań zaśpiewał piosenkę „A map to the stars”, do której sam napisał tekst i muzykę. Kuba dostał również nagrodę osobowości festiwalu (1,5 tys. zł).

Na Rzeszów Carpathia Festival wystąpił już po raz piąty, ale pierwszy raz zdobył główną nagrodę.

– Przyjechałem tutaj bez jakichkolwiek oczekiwań. Poprzednio je miałem, byłem zły, że nic nie wyniosłem, tym razem było totalnie na luzie. Wciąż ciężko mi w to uwierzyć. Nie spodziewałem się nagrody. Poziom festiwalu jest fantastyczny, wszyscy są bardzo dobrzy w swoich gatunkach – powiedział w TVP Rzeszów zwycięzca XI Rzeszów Carpathia Festiwal.

Dla kogo pozostałe nagrody?

Pięcioosobowe jury, któremu przewodniczyła dziennikarka TVP Dorota Szpetkowska, wyłoniło laureatów w pozostałych kategoriach.

I miejsce jury zajęła Katarzyna Moś za piosenkę „Zatracam się” (nagroda – 6 tys. zł), drugie miejsce ex aequo dla King Shaolin za piosenkę „Friend” i Papyllon za utwór „Waves” ze Słowacji (nagrody po 3 tys. zł). Trzecie miejsce przyznano Jakubowi Jonkiszowi z Polski za piosenkę „Czego mam chcieć” (nagroda – 2 tys. zł).

Dominik Stofko ze Słowacji za piosenkę „Friend” zdobył wyróżnienie za najlepszą kompozycję (nagroda – 1,5 tys. zł). Najlepszym instrumentalistą został pianista Michał Jakubczak z Polski z zespołu Kuby Prachowskiego (nagroda – 1,5 tys. zł).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Przyznane zostały również wyróżnienia. Otrzymali je Sarsa Markiewicz z Polski (piosenka „Chill”), zespół Trabanda z Polski (piosenka „Imaginacja”), Maria Evangelou z Anglii (piosenka „Still”) i Jennifer Szirota & Remig z Węgier (piosenka „Falling world”).

Pula nagród tegorocznego festiwalu wyniosła 35 tys. zł. Zdjęcia z ich wręczenia możecie zobaczyć TUTAJ.

Pozytywny kopniak

Kuba Prachowski zapowiedział, że pieniądze z głównej nagrody przeznaczy na nagranie płyty. 32-letni przemyślanin z zawodu jest nauczycielem angielskiego, jest żonaty, ma dwie córki w wieku 3 i 5 lat.

Kuba Prachowski jest zaangażowany w kilka projektów muzycznych. Występuje wspólnie z Sabiną Kurek z Rzeszowa tworząc duet Sabina & Kurek, który wystąpił podczas ostatniej edycji „Mam Talent” w TVN i udało im się dotrzeć do półfinału talent show.

Kuba Prachowski zapowiedział również reaktywację zespołu Eden Express, z którym związany jest od 7 lat.

– Mam dużo swoich pomysłów. Myślę, że też coś swojego wypuszczę. Mam nadzieję, że uda mi się zrobić karierę. Chyba o to chodzi, żeby Carpathia Festival był takim pozytywnym kopniakiem i jest ogromnym. Czas pokaże. Nie chcę nic zapeszać – powiedział Kuba.

https://www.youtube.com/watch?v=g3hkrgDnj-w

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama