Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Komisarz wkroczył do podkarpackich struktur Nowoczesnej. Lider partii w regionie Mirosław Nowak został zawieszony.

Zawieszenie Mirosława Nowaka potwierdziło nam biuro krajowe Nowoczesnej. Nieznane są jeszcze powody zawieszenia Nowaka w funkcji szefa Nowoczesnej na Podkarpaciu. Wiadomo, że Nowak stanie przed partyjnym sądem koleżeńskim, który zdecyduje o dalszej jego przyszłości.

Tymczasowo podkarpackimi strukturami Nowoczesnej kieruje poseł Adam Szłapka, który jest także sekretarzem generalnym partii Ryszarda Petru. Zawieszenie Mirosława Nowaka to skutek skarg, jakie do centrali partii wysyłali podkarpaccy działacze Nowoczesnej.

– Wniosek do sądu koleżeńskiego dotarł we wtorek. Od kilku dni wiedziałem, że jest przygotowywany. Jesteśmy zaskoczoni tym wnioskiem, bo Mirosław Nowak budował struktury Nowoczesnej na Podkarpaciu. Do czasu rozpoznania wniosku nie będziemy informować, co się w nim znalazło. To są nasze wewnętrzne sprawy. W ciągu miesiąca powinna zapaść decyzja – powiedział nam poseł Adam Szłapka. 

Termin partyjnego posiedzenia sądu koleżeńskiego nie został jeszcze wyznaczony. W podkarpackich strukturach Nowoczesnej nikt oficjalnie nie chce się wypowiadać o konflikcie w partii. – Sytuacja nie jest najsympatyczniejsza – usłyszeliśmy od jednego z działaczy „N”. 

Według naszych nieoficjalnych informacji, skargi na Mirosława Nowaka dotyczyły jeszcze przebiegu ubiegłorcznej kampanii wyborczej do Sejmu. – Wiele osób, które znalazły się na podkarpackich listach wyborczych, nie było wtedy członkami partii, a Nowak po wyborach nie zaprosił ich do Nowoczesnej i te osoby mają o to żal – mówią nasze źródła. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jeszcze inne mówią o tym, że Mirosław Nowak bał się o swoją pozycję, bo w samym Rzeszowie struktury Nowoczesnej są słabe, w przeciwieństwie np. do Krosna. – Gdyby na szczeblach kierowniczych było więcej osób z Krosna, to Nowak mógłby nie zostać liderem – słyszymy od naszych rozmówców.

Mirosław Nowak startował w ubiegłorocznych wyborach z pierwszego miejsca rzeszowskiej listy Nowoczesnej. Do Sejmu jednak się nie dostał. 

Próbowaliśmy się skontaktować z Mirosławem Nowakiem. Na razie bezskutecznie. Telefonu komórkowego nie odbiera. Oprócz tego, że Nowak został zawieszony w pełnieniu funkcji szefa Nowoczesnej na Podkarpaciu, zawieszenie dotyczy także samego członkostwa w partii. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama