Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Wysoka kultura osobista – to jedno z wymagań, jakie stawia Urząd Miasta w Rzeszowie przed nowym dyrektorem Wydziału Komunikacji. 

W środę (27 maja) rusza konkurs na nowego dyrektora Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Rzeszowa. Konkurs jest konieczny, bo w poniedziałek, jak informowaliśmy, z tego stanowiska, po półrocznej pracy, zrezygnowała Ewa Depa. Stało się to po skargach części pracowników, którzy Depie zarzucili mobbing podwładnych. Pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ

W poniedziałek do ratusza trafiła imienna skarga pracowników, która potwierdzała wcześniejsze zarzuty w anonimie. Ze skargą zapoznał się prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc. Ewa Depa została wezwana do jego gabinetu. – Po rozmowie z prezydentem, pani Depa złożyła rezygnację – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.     

W środę Urząd Miasta Rzeszowa ogłosi konkurs na nowego dyrektora Wydziału Komunikacji. – Przewidujemy, że następcę Ewy Depy wybierzemy do końca czerwca – dodaje rzecznik Chłodnicki. 

We wtorek poznaliśmy już wymagania, jakie musi spełniać osoba, ubiegająca się o dyrektorskie stanowisko w Wydziale Komunikacji. Musi mieć wyższe wykształcenie, 5-letni staż pracy lub wykonywanie przez co najmniej 3 lat działalności gospodarczej związanej z komunikacją oraz „doświadczenie w zarządzaniu zespołem ludzkim”. 

Ponadto miasto, od przyszłego dyrektora oczekuje: praktycznej znajomości ustawy o pracownikach samorządowych, samorządzie gminnym i powiatowym, ruchu drogowym, kierujących pojazdami, prawie zamówień publicznych, publicznym transporcie drogowym, drogach publicznych i Kodeksie Postępowania Administracyjnego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ratusz wymienia także praktyczną znajomość rozporządzeń oraz aktów wykonawczych do wspomnianych ustaw, umiejętność organizacji pracy własnej i zespołowej, umiejętność pracy w stresie i pod presją czasu, znajomość zagadnień z zakresu samorządu miasta Rzeszowa.  

Aby zostać dyrektorem Wydziału Komunikacji trzeba mieć również odpowiednie predyspozycje osobowościowe, takie jak: komunikatywność, odpowiedzialność, dobra organizacja pracy, wysoka kultura osobista i „swoboda w wypowiadaniu się”. 

Oprócz tego, że dyrektor ma dobrze organizować pracę Wydziału Komunikacji, podległych mu pracowników oraz brać odpowiedzialność za realizację podjętych uchwał przez Radę Miasta Rzeszowa i zarządzeń prezydenta Rzeszowa, to ma również współpracować z komisjami Rady Miasta, Radami Osiedli, organizacjami społecznymi i pozarządowymi.

Następca Ewy Depy nie może jeszcze zapominać o „ciągłej dbałości o wizerunek Miasta”. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama