Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

– Czy mobbing wraca do Urzędu Miasta Rzeszowa? – pytają Czytelnicy Rzeszów News. Ewa Depa, która kilka miesięcy temu straciła stanowisko dyrektora jednego z wydziałów magistratu, została dyrektorem innej jednostki miejskiej.

W piątek (25 września) został rozstrzygnięty konkurs na nowego dyrektora Biura Ewidencji Działalności Gospodarczej i Zezwoleń Urzędu Miasta Rzeszowa. Jeszcze do niedawna była nim Grażyna Kalandyk.

Jak się okazuje, doszło do zmiany na dyrektorskim stołku. Z informacji, jakie pojawiły się w piątek w Biuletynie Informacji Publicznej rzeszowskiego magistratu, wynika, że nowym dyrektorem wspomnianego Biura została Ewa Depa. 

„Pani Ewa Depa w trakcie selekcji końcowej uzyskała najwyższą liczbę punktów, w związku z czym Komisja postanowiła o umieszczeniu jej kandydatury na pierwszym miejscu listy rankingowej” – czytamy w BIP.

Decyzję o powierzeniu Ewie Depie funkcji dyrektora Biura podpisał Andrzej Gutkowski, wiceprezydent Rzeszowa. W piątek chcieliśmy z nim porozmawiać, miał jednak wyłączony telefon komórkowy.

Nie wiadomo więc, ile osób startowało na stanowiska dyrektora Biura Ewidencji Działalności Gospodarczej i Zezwoleń. Informacja, że na czele Biura stanęła Ewa Depa szybko rozeszła się wśród pracowników Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Czy to oznacza, że teraz pracownicy tego wydziału będą musieli znosić „swoisty sposób traktowania” nowego dyrektora? Rozumiemy, że [Ewa Depa] miała prawo startować, ale czy komisja rekrutacyjna nie miała do wyboru lepszych kandydatów? No chyba, że startowała sama, ale w to trudno uwierzyć – przekazują nam osoby związane z ratuszem.

Ewa Depa jest kontrowersyjną postacią. 25 maja br. zrezygnowała ze stanowiska dyrektora miejskiego Wydziału Komunikacji, którym była od około pół roku. Do dymisji doszło po naszych publikacjach, gdy opisaliśmy skargi pracowników, że są mobbingowani przez Depę. Pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ

W piątek w Urzędzie Miasta w Rzeszowie nie udało nam się uzyskać żadnego komentarza na temat nowej pracy Ewy Depy w strukturach miejskich.

(ram, cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama