Zdjęcie: Agencja Bogaczewicz

„Zagłosuj za lepszą przyszłością. Warto być w Rzeszowie” – zachęca ratusz w spocie promującym poszerzenie stolicy Podkarpacia.

Spot na zlecenie Urzędu Miasta w Rzeszowie wyprodukowała rzeszowska agencja Bogaczewicz. Film trwa ponad minutę. Są w nim prezentowane najważniejsze inwestycje zrealizowane w Rzeszowie i jego okolicach w ostatnich latach, m.in. okrągła kładka, most im. Tadeusza Mazowieckiego, nowy terminal na lotnisku w Jasionce i fontanna multimedialna.

Film promujący poszerzenie Rzeszowa powstał w związku z trwającą procedurą poszerzenia Rzeszowa o gminę Krasne i 12 podrzeszowskich sołectw. Obecnie trwają konsultacje społeczne w tych miejscowościach. Przeciwko włączaniu do Rzeszowa zagłosowali już mieszkańcy Krasnego i gminy Boguchwały. W przypadku tej drugiej gminy chodzi o dwa sołectwa: Kielanówka i Racławówka Doły.

Ale wielu mieszkańców uważa, że konsultacje przeprowadzono wybiorczo, nie wszyscy mieli dostęp do ankiet. W gminie Krasne powstała inicjatywa, by o przyłączeniu do Rzeszowa mieszkańcy zdecydowali w referendum.

„Mieszkańcy Kielanówki też czują się  oszukani. Chcemy być przyłączeni do Rzeszowa. Dlaczego nas pominięto? Radni w niedzielę chodzili do wybranych domów z ankietami. Boguchwała liczy ok. 20 tys. mieszkańców. Jakim prawem 1800 osób decyduje o losach pozostałych? Prosimy o uczciwe referendum” – napisała do nas jedna z mieszkanek Kielanówki.

Większe miasto, większe możliwości

Mimo, że dotychczasowe konsultacje są niekorzystne dla miasta, ratusz nie traci wiary i nadal chce przekonywać mieszkańców z okolicznych gmin, by zgodzili się na przyłączenie do Rzeszowa. Wyniki konsultacji, choć są ważne, to jednak nie są decydujące. Mają one formę opinii. Przed włączeniem sąsiednich terenów do Rzeszowa bronią się jak mogą władze tych gmin. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W spocie promującym poszerzenie Rzeszowa, lektor mówi, że stolica Podkarpacia to „prężnie rozwijająca się rozwijająca się stolica regionu”. „Zdobywca najwyższych lokat w rankingach miast w kraju i Europie. Dzięki swojemu potencjałowi gospodarczemu, miasto wpływa na rozwój całego Podkarpacia” – mówi lektor.

Ze spotu dowiadujemy się, że mieszkańcy Rzeszowa, sąsiednich gmin i sołectw „stoją przed wyjątkową szansą”, bo zdaniem miasta dzięki poszerzeniu granic „Rzeszów umocni się, jako silna metropolia, uzyskując jeszcze większe możliwości rozwoju”.

„Większy ośrodek miejski, to większe zarobki i lepsza jakość życia mieszkańców. To inwestycje w nowoczesne drogi i komunikację, rozbudowę sieci szkół, ośrodków opieki zdrowotnej oraz rozszerzenie oferty kulturalnej i sportowej” – przekonuje lektor.

Ratusz uważa też, że poszerzenie miasta „umożliwi szybkie przeprowadzenie wielu potrzebnych inwestycji na nowych osiedlach”. „Warto podjąć decyzję o zostanie częścią Rzeszowa z korzyścią dla siebie i przyszłych pokoleń. Zagłosuj za lepszą przyszłością. Warto być w Rzeszowie” – mówi lektor na zakończenie spotu.

Zobaczcie spot

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama