Kilka minut do miasta, spokojna okolica i piękna zieleń, która pozwala odetchnąć od codzienności. Dodatkowo, wyjątkowe przestrzenie zaaranżowane przez rzeszowskich twórców, nawiązujące do artystycznej przeszłości tego miejsca – to główne atuty osiedla LOFT Rzeszów, które powiększy się o kolejne budynki.

 

 

LOFT Rzeszów to inwestycja spółki Nowy Horyzont Development. Osiedle zlokalizowane jest w urokliwej okolicy w Krasnem, gdzie wcześniej swoją siedzibę miał Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Pierwszy etap budowy osiedla obejmuje trzy budynki – dwa trzypiętrowe i jeden czteropiętrowy, w których znajdzie się łącznie 98 mieszkań. W pierwszym (budynek A) mieszają już lokatorzy. Powstał już również budynek C, do którego do końca roku wprowadzą się nowi właściciele. Rozpoczęcie budowy trzeciego bloku (B) planowane jest również w tym roku.  

– W 2018 roku zdecydowaliśmy się kupić nieruchomość w Krasnem, przede wszystkim ze względu na piękne walory terenu, starodrzew, świetną lokalizację i niepowtarzalną, artystyczną atmosferę tego miejsca – mówi Emilia Dymna z Nowy Horyzont Development. – Udało nam się docenić i zachować historię tej przestrzeni, i w wyjątkowy sposób połączyć przeszłość z nowoczesnością – zaznacza Dymna.

Architektura z najwyższej półki

Zaprojektowanie osiedla LOFT Rzeszów deweloper powierzył uznanej pracowni MWM Architekci, która od wielu lat zmienia oblicze miasta i regionu. Uznani rzeszowscy architekci wielokrotnie zdobywali nagrody branżowe, m.in. za zaprojektowanie luksusowego hotelu Arłamów w Ustrzykach Dolnych.

Deweloper postawił na koncepcję zrównoważonego i przyjaznego dla mieszkańców osiedla, z pełnym zakres usług społecznych i komercyjnych. Wszystkie budynki LOFT Rzeszów mają charakterystyczny design, znany ze współczesnych, luksusowych dzielnic mieszkaniowych – m.in. efektowne, wysokie okna.  

Sztuka tak mieszkać

By wprost nawiązać do historii miejsca, na którym powstało osiedle, zdecydowano się na dość odważny pomysł, oddając część przestrzeni lokalnym twórcom. W efekcie elewacje budynków zdobią wyjątkowe murale a prace rzeszowskich artystów wzbogacają wystrój klatek schodowych.

Do współpracy zaproszono m.in. uznanego artystę graffiti Michała Czerko, którego murale można znaleźć nawet we Frankfurcie nad Menem. Te na osiedlu LOFT Rzeszów powstały na podstawie pracy dyplomowej „Cyrk” Janusza Jędrzejczyka, jednego z absolwentów Wydziału Sztuki UR.

Ponadto, wnętrza każdego z budynków, oddano w ręce innego artysty. Budynek A ozdobiły prace Eweliny Lochman – malarki i fotografki, która zajmuje się również projektowaniem graficznym i aranżacją przestrzeni.

Budynek C zaaranżowała natomiast Kamila Bednarska, absolwentka dawnego Wydziału w Krasnem, tworząca grafiki, rysunki i obrazy.

– Sztuka to jeden elementów wyróżniających osiedle LOFT Rzeszów na deweloperskiej mapie Rzeszowa. Murale przykuwają uwagę mieszkańców i przyjezdnych – podkreśla Emilia Dymna z Nowy Horyzont Development.

Zieleń i blisko do centrum

Nie tylko sztuka przyciąga na osiedle nowych lokatorów. To także cicha i spokojna okolica oraz piękna zieleń. Inwestor zachował bowiem większą część istniejącego drzewostanu, który tworzy dziś przyjemny park. Specjalnie zaprojektowane przestrzenie zielone tworzą miejsce pozwalające odetchnąć od rozpędzonej codzienności.

Osiedle jest również doskonale skomunikowane. Dojazd do miasta zajmuje kilka minut. A do centrum Rzeszowa 8-10 minut, poza godzinami szczytu.

Inwestor planuje również wybudowanie na osiedlu siłowni plenerowej oraz placu zabaw dla dzieci. Cała okolica idealnie nadaje się do uprawnia sportów i rekreacji. LOFT Rzeszów, ze względu na lokalizację, jest też świetnym miejscem dla miłośników czworonogów.

Różnorodny metraż i bezpieczeństwo

Osiedle w Krasnem wyróżnia bogata oferta metraży mieszkań – począwszy od 28-metrowych po 80-metrowe apartamenty. Wszystkie mieszkania wyposażone są w balkony lub obszerne tarasy. Lokale na parterze budynków zabezpieczone są roletami antywłamaniowymi.

Deweloper postawił na bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców. Ścieżki, chodniki, uliczki i wejścia do budynków są dobrze oświetlone a klatki wyposażone w wideofony. Każde mieszkanie posiada również światłowód, aby zapewnić mieszkańcom jak najlepszy dostęp do Internetu. Do każdego lokalu należy ponadto komórka lokatorska oraz miejsce postojowe na wyłączność.

Mieszkania na osiedlu LOFT Rzeszów cieszą się dużym zainteresowaniem. W budynku A, który został już oddany do użytku, wszystkie mieszkania znalazły już swoich właścicieli. Aktualnie kompletowane są rezerwacje w budynku C. Klucze do mieszkań w tym obiekcie zostaną przekazane lokatorom jeszcze w tym roku.  

Tutaj dowiesz się więcej o tej inwestycji >>> 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama