Zdjęcie: Materiały organizatorów

Regionalne potrawy wielkanocne, świąteczne rękodzieło artystyczne oraz ozdoby i inspiracje na Wielkanocy stół – to wszystko będzie można znaleźć podczas Wielkanocnego Kiermaszu Ekonomii Społecznej, który odbędzie się w najbliższą sobotę (24 marca) w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów. Kiermasz rozpocznie całotygodniowy Jarmark Wielkanocny, który potrwa aż do piątku 30 marca. 

Organizatorem Wielkanocnego Kiermaszu Ekonomii Społecznej jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. To już piąta taka impreza organizowana w rzeszowskie Plazie. Tym razem na stoiskach wystawców pojawią się różne produkty związane ze Wielkanocą. Na kiermaszu będzie można znaleźć regionalne inspiracje i pomysły na przystrojenie wielkanocnego stołu.

Klienci Plazy będą mogli kupić m.in. ręcznie wykonane pisanki, ozdoby i stroiki świąteczne. Na stoiskach wystawców będzie można kupić również baranki, palmy, koszyki wiklinowe, serwety, dekoracyjne tkaniny, decoupage oraz wyroby z filcu, sklejki czy drewna. Nie zabraknie także stoisk gastronomicznych z tradycyjnymi, regionalnymi potrawami świątecznymi, które powinny pojawić się na naszych stołach.

Wszystkie produkty oferowane podczas Kiermaszu Ekonomii Społecznej wykonane zostały przez podmioty ekonomii społecznej m.in. warsztaty terapii zajęciowej, zakłady aktywności zawodowej czy spółdzielnie socjalne. W kolejnych dniach na Jarmarku pojawią się także lokalni rzemieślnicy oferujący swoje ręcznie wykonane produkty.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wielkanocny Kiermasz jest kolejną okazją do prezentacji tematyki ekonomii społecznej. Organizatorzy chcą uświadomić mieszkańcom regionu, że wybierając produkty i usługi oferowane przez podmioty ekonomii społecznej, otrzymują wysoką jakość. Jednocześnie przyczyniają się do integracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych marginalizacją społeczną, zawodową i do tworzenia nowych miejsc pracy w regionie.

Stoiska wystawców, które znajdować się będą w atrium Plazy, można odwiedzać od godziny 10:00 do 17:00. Kiermasz rozpocznie całotygodniowy Jarmark Wielkanocny. Świąteczne produkty będzie można kupić w Plazie codziennie aż do piątku 30 marca.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama