Reklama

Poruszający, zabawny i bogaty w emocje spektakl o trzech przyjaciółkach na dobre i złe „Di, Viv i Rose” odbędzie się 28 lutego w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Na scenie zobaczymy Joannę Brodzik, Darię Widawską, Małgorzatę Lipman. Patronat nad imprezą objął Rzeszów News.

[Not a valid template]

 

Joanna Brodzik gra Di, Małgorzata Lipmann – Viv, a Daria Widawska – Rose. „Di, Viv i Rose” to przepiękna i szalenie prawdziwa opowieść o trudnej, często egoistycznej kobiecej przyjaźni, która nigdy nie zastąpi miłości. To w lekkim repertuarze warszawskiego Teatru Capitol spektakl wyjątkowy.

Seks, muzyka lat 80., tragedia

Di, Viv i Rose poznają się na studiach. Szybko postanawiają zamieszkać razem w wynajmowanym domu. Meblują mieszkanie i urządzają wspólne życie. Imprezują i przygotowują się do egzaminów. Próbują rozszyfrowywać swoje osobowości. Przeżywają romanse i gadają o seksie.

Wiodą studenckie życie w rytm muzyki z lat 80. Jest lekko, przyjemnie i zabawnie. Do momentu, w którym do bezpiecznego, wydawałoby się, mieszkania wkrada się tragedia, a wraz z nią pierwszy egzamin z emocjonalnej dojrzałości. Kolejne przyjdzie im zdawać jeszcze kilkakrotnie, wiele lat po studiach.

Gorzka refleksja

W dorosłym życiu dzieli je wszystko: odległość, status społeczny i poziom życia. Łączy jedno: przekonanie, że „zawiązał się między nimi rodzaj niemego przyzwolenia na towarzyszenie sobie w życiu”, jak mówią o swoich prywatnych relacjach aktorki.

Niezależnie od tego, jak piękne słowa padałyby o kobiecej przyjaźni, okazuje się, że choć tak niesłychanie w życiu potrzebna, zawsze podszyta będzie egoizmem i potrzebą zaznaczania swojego ja. Ta gorzka, ale niesłychanie prawdziwa refleksja sprawia, że „Di, Viv i Rose” przestaje być tylko zabawną komedią, a staje szalenie mądrym i wzruszającym „kobiecym teatrem”, jakiego brakuje na polskich scenach.

„Di, Viv i Rose” to spektakl o kobietach, nie tylko dla kobiet.

Gdzie kupić bilety?

Podkarpacka premiera komediodramatu Amelii Bullmore odbędzie się w Rzeszowie 28 lutego o godz. 16:00 i 19:15. Bilety w przedsprzedaży w cenach: 70, 90 i 99 zł (w zależności od miejsca na sali).

Bilety zbiorowe i zamówienia biletów u organizatora: Edward Małek, tel. 506 55 39 37, e-mail: biuro@edma.art.pl, strona: www.edma.art.pl

Bilety indywidualne do kupienia w kasie Filharmonii Podkarpackiej, Trasie Podziemnej (ul. Rynek 26), biuro JP Nieruchomości (ul. Zygmuntowska 9, II piętro), a także na www.kupbilecik.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl, www.ebilet.pl.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama