Zdjęcie: Materiały organizatorów

Weź udział w niezwykłym eksperymencie, który będzie polegał na wpatrywaniu się w oczy nieznajomej osobie. Akcja odbędzie się w sobotę 23 września na rzeszowskim Rynku.

W czasach internetu i telefonów komórkowych czasami paradoksalnie coraz trudniej jest o prawdziwy kontakt międzyludzki. Na przekór tym  trendom organizatorzy ogólnoświatowego wydarzenia The World’s Biggest Eye Contact Experiment zapraszają chętnych do wzięcia udziału w ciekawym eksperymencie. Będzie on polegał na tym, aby przez minutę wpatrywać się w oczy przypadkowemu człowiekowi.  

Wydarzenie będzie miało miejsce 23 września w wielu miejscach świata. W Rzeszowie odbędzie na Rynku o godzinie 11:00.  

Organizatorzy zachęcają, aby wziąć ze sobą krzesełka, poduszki, a także  kartki i transparenty z napisami: „Gdzie podziała się więź międzyludzka?” i „Podziel się 1 minutą kontaktu wzrokowego” (nie jest to warunek konieczny do wzięcia udziału w zabawie).

Zdjęcia i filmy z wydarzenia zostaną przesłane do organizatora akcji – ruchu  The Liberators International. Dzięki nim powstanie wspólny materiał, będący przesłaniem pokoju i jedności dla świata. Misją Liberators jest aktywizacja osób z całego świata do uczestniczenia w akcjach i wydarzenia mających na celu uświadomienie ludziom, że pomimo naszych powierzchownych różnic wszyscy jesteśmy jedną wielką „ludzką” rodziną.

The World’s Biggest Eye Contant Experiment jest okazją, aby przypomnieć nam, że ponad wszystkimi różnicami, jakie nas dzielą, łączy nas miłość i człowieczeństwo, oraz że wszyscy wywodzimy się z tej samej, ludzkiej rodziny.

Wydarzenie po raz pierwszy miało miejsce w 2015 roku w 156 miastach na całym świecie. Wzięło w nim udział ok. 100 tys. osób. Rok później miast było już 196. Polskie miasta uczestniczyły w akcji już od samego początku. Polskim organizatorem akcji jest Teatr Poddańczy i przyjaciele, a lokalnymi partnerami w Rzeszowie Coctali Culture i Estrada Rzeszowska.

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama