Nowe osiedle w Rzeszowie – domy energooszczędne i inteligentne

  Reklama

  Przy ul. Miłej w Rzeszowie powstaje wyjątkowe miejsce. To osiedle domów jednorodzinnych: energooszczędnych, wykończonych pod klucz i wyposażonych w system automatyki budynkowej, czyli tzw. inteligentny dom. Kompleksowo urządzone nieruchomości już niebawem będą skończone, a obecnie każdy może obejrzeć gotowy dom pokazowy.

  [Not a valid template]

  Zamieszkaj Na Miłej

  Nowoczesne osiedle domów energooszczędnych powstaje przy ul. Miłej w Rzeszowie (dzielnica Drabinianka). To przyjazne rodzinie miejsce: z dala od miejskiego zgiełku, w bliskim sąsiedztwie szkół, przedszkola, sklepów. W pobliżu znajdują się tereny rekreacyjne i dużo zieleni. Jednocześnie ta część miasta ma bardzo dobre połączenia z centrum Rzeszowa: na Drabiniankę kursuje kilka linii autobusowych.

  Inwestycja deweloperska Na Miłej obejmuje 6 niepodpiwniczonych domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej wraz z wbudowanymi garażami. Powierzchnia użytkowa domów wynosi od 134,5 do 148,3 m2. Deweloper informuje, iż inwestycja to domy energooszczędne i inteligentne. Czym wyróżniają się te domy na tle innych nieruchomości w Rzeszowie?

  Technologia SIP PANEL

  Domy Na Miłej w Rzeszowie powstają w innowacyjnej technologii SIP PANEL (Structural Isolated Panel). Podstawowym elementem jest tutaj płyta warstwowa SIP, na którą składają się 3 warstwy: płyta OSB 17 cm / warstwa izolacyjna – styropian 10 cm / płyta OSB 17 cm. Taki układ warstw oraz dobór materiałów zapewnia płytom SIP dużą sztywność i bardzo dobre właściwości izolacyjne. Domy wykonane w tej technologii ograniczają zużycie energii potrzebnej do ogrzania lub ochładzania wnętrz. Są zatem znacznie tańsze w eksploatacji w porównaniu do domów wybudowanych metodą tradycyjną (np. z pustaków). Budownictwo z płyt warstwowych jest szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych na terenach zagrożonych falą zalewową lub trzęsieniami. Technologia zapewnia wysoką trwałość i odporność budynków, a ściany wytrzymują obciążenie do 3 ton/30 cm konstrukcji. Co więcej, panele SIP wyróżnia wysoki poziom tłumienia hałasu.

  Domy bardziej energooszczędne

  Domy przy ul. Miłej w Rzeszowie wyróżniają się niskim zużyciem energii. Energooszczędna technologia SIP oraz inteligentne i nowoczesne instalacje, w które zostały wyposażone, dodatkowo wpływają na zmniejszenie kosztów utrzymania. Kilkupunktowa rekuperacja odzyskuje ciepło uciekające z wentylacji, a trzyszybowe okna zmniejszają przenikalność termiczną. W każdym domu jest ogrzewanie podłogowe i kominek z nowoczesnym deflektorem.

  Dom sterowany z tabletu

  Deweloper postawił na nowoczesne rozwiązania. Każdy dom Na Miłej wyposażony jest w system automatyki budynkowej FIBARO – Home Center 2. Przyjazny i intuicyjny interfejs pozwala na sterowanie elektroniką w całym domu za pośrednictwem tabletu. Automatyka budynkowa monitoruje stan urządzeń i alarmuje domowników w razie wykrycia problemu. Dom inteligentny to komfort, ale przede wszystkim takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom. Np. w czasie pożaru powiadamia domowników i uruchamia procedury alarmowe: blokuje dopływ gazu, uruchamia system wentylacyjny, wyłącza termostaty, zamyka okna (by odłączyć dopływ tlenu), podnosi rolety oraz otwiera zamki w drzwiach, by ułatwić ucieczkę i ratunek. System domu inteligentnego pozwala na zaprogramowanie wielu scenariuszy, które ułatwiają i umilają życie domowników, np. podczas porannego wstawania lub po powrocie z pracy (podnoszenie rolet, włączenie muzyki lub ekspresu itd.).

  Reklama

  Bądź na bieżąco.

  Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

   

  Na życzenie dom gotowy do zamieszkania

  Deweloper oferuje domy w stanie surowym zamkniętym lub nieruchomości wykończone kompleksowe pod klucz tzn. gotowe do zamieszkania. W cenie domu są konsultacje z architektem wnętrz, który pomoże w kwestii doboru kolorów i wyposażenia. Przykładowy projekt wystroju można oglądać w domu pokazowym. W cenie jest kompletne wykończenie łazienki i kuchni wraz z sprzętem AGD. Na podłogach położone będą panele i płytki, a schody wykonane z drewna dębowego. Kompleksowe wyposażenie dotyczy również urządzenia ogrodu wraz z trawnikiem, nasadzeniami i oświetleniem zewnętrznym.

  Zobacz dom pokazowy – dzień otwarty

  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych inwestycją na dni otwarte, które odbędą się 10 lipca w godzinach 11:00 – 18:00. Więcej informacji na temat wydarzenia będzie podanych na facebookowym profilu przedstawiciela – biura nieruchomości DK Brokers.

  Warto przypomnieć, iż klienci nie płacą prowizji dla biura ani podatku CCP (podatek od czynności cywilno-prawnych).

  Więcej szczegółowych informacji nt. inwestycji:

  – w biurze nieruchomości DK Brokers (Galeria Center Park ul. Kolejowa 1/1.8 I piętro)

  – pod numerem telefonu 575 977 669

  – na stronie internetowej Osiedle na Miłej.

  Reklama