Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

To największe atrakcje nadchodzącego 7. Rzeszowskiego Święta Transplantacji, które odbędzie się w sobotę (27 maja) na rzeszowskim Rynku.

Celem Rzeszowskiego Święta Transplantacji jest zwiększenie świadomości na temat samej transplantacji. Jak co roku, w Święto postanowili się włączyć rzeszowscy studenci, którzy chcą, by Rzeszów pobił rekord na największe grupowe pompowanie balonów, a zaraz potem zaplanowana jest największa bitwa balonowa w Polsce.

Akcja odbędzie się 27 maja (sobota) na Rynku. Bitwa balonowa rozpocznie się o godz. 17:15. W wyznaczonych punktach będzie można odbierać darmowe balony od wolontariuszy. Na wyraźny sygnał rozpocznie się pompowanie balonów, potem trzeba będzie je zawiązać i wówczas rozpocznie się wielka bitwa.

Studenci zamierzają pobić swój ubiegłoroczny rekord, kiedy to w bitwie wzięło udział ponad 600 osób. Liczą, że w tegorocznej bitwie weźmie udział 1500 osób. – Mamy nadzieję, że i w tym roku o Rzeszowie usłyszy cała Polska – mówi Marek Podraza z biura organizatorów 7. Rzeszowskiego Święta Transplantacji.

Bitwa balonowa jest tylko częścią całej imprezy. Rzeszowskie Święto Transplantacji rozpocznie się 7. Otwartą Konferencją „Przeszczep Szansą na Drugie Życie”, która odbędzie się w auli A0 Centrum Dydaktyczno-Naukowym Mikroelektroniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego (ul. Pigonia 1). Początek konferencji o godz. 9:00. Wstęp wolny.

Po południu atrakcje na Rynku. Rozpoczną się o 15:00 występem Dziewczęcej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie. W programie m.in. wystąpienia specjalistów z dziedziny transplantacji, a potem koncerty.

Wystąpią Waldemar Wywrocki z zespołem „Gabcia i Przyjaciele”; Szkoła Tańca Street Life Rzeszów oraz finaliści Przeglądu Zespołów Studenckich.

Ponadto na Rynku zaplanowano pokaz akrobatyczny w wykonaniu grupy ETC, przejazd motorów zrzeszonych w forum „Podkarpackie 2 kółka”. Gwiazdą wieczoru będzie Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem.

Poza tym, w holu Podziemnej Trasy Turystycznej odbywać się będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego, a na Rynku stał będzie krwiobus, w którym będzie można honorowo oddać krew.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.