Zdjęcie: Pani Anna / Czytelniczka Rzeszów News

– Kto wydał na coś takiego zgodę? – pyta w liście do Rzeszów News pani Anna, która wraz z dużą grupą matek są oburzone billboardami przedstawiającymi zakrwawiony ludzki płód.

Pani Anna poinformowała nas, że jeden z takich billboardów pojawił się w sobotę niedaleko ul. Dominikańskiej w pobliżu skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy.

„Razem z dużą grupa matek z całego miasta jesteśmy oburzone. Żadna z nas nie jest za aborcją, ale taka „reklama” to gruba przesada. Patrzą na to nasze dzieci, często kilkuletnie i pytają: co to? Jak my mamy im odpowiedzieć? Kto wydał zgodę na to coś? – pyta nasza Czytelniczka.

Jej zdaniem w tej sprawie powinny zareagować władze Rzeszowa i doprowadzić do usunięcia billboardów. Szokujące plakaty pojawiły się również na osiedlu Drabinianka i wielu innych miejscach Rzeszowa.  

Billboardy wywiesili działacze Fundacji Pro-Prawo do życia, która była współautorem skandalicznego projektu ustawy zakazującej całkowicie aborcji w Polsce. Projekt ustawy wywołał w 2016 roku protesty setek tysięcy kobiet w całym kraju, które wyszły na ulice w ramach „Czarnych Protestów”. Ostatecznie w październiku Sejm projekt odrzucił.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama