Fot.: Materiały zespołu. Na zdjęciu The Kooks
Reklama

Brytyjski zespół indie rockowy The Kooks będzie gwiazdą Europejskiego Stadionu Kultury 2017 – dowiedział się nieoficjalnie Rzeszów News.

Europejski Stadion Kultury jest częścią projektu Wschód Kultury, w którym, oprócz Rzeszowa, dotychczas uczestniczyły dwa inne miasta: Białystok i Lublin. Piąta edycja ESK odbędzie się w tym roku w dniach 22-25 czerwca. Główną atrakcją rzeszowskiej odsłony Wschodu Kultury jest koncert główny z udziałem międzynarodowych kolektywów muzycznych wraz z gwiazdą wieczoru.

Koncert ESK zaplanowano na 23 czerwca (piątek) na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej. Program czterodniowej imprezy nie jest jeszcze znany, ale według naszych nieoficjalnych informacji gwiazdą wieczoru będzie The Kooks , angielski indie rockowy zespół pochodzący z Brighton. Ich muzyka łączy w sobie elementy rocka, punku, ska, reggae, funku i bluesa.

Zespół założyła czwórka znajomych: Luke Pritchard, Max Rafferty, Hugh Harris i Paul Garred.

The Kooks zadebiutował na rynku muzycznym w 2006 r. Wtedy wydał swój pierwszy  album „Inside In/Inside Out”, który rozszedł się na świecie w ponad 1,5 milionach kopii. Dwa lata później zespół wydał „Konk”, następnie „Junk of the Heart”, a w 2014 roku swoją premierę miał album „Listen (The Kooks album)”.

The Kooks jest obecnie uważany za jeden najlepiej zapowiadających się zespołów rockowych współczesnej sceny muzycznej w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy stylem gry nawiązują do twórczości takich zespołów, jak The Police, The Strokes, The Everly Brothers, Funkadelic, The Undertones, The Smiths, The Beatles, czy The Cure. 

Na całym świecie brytyjska grupa ma miliony fanów. Ich oficjalny profil na Facebooku polubiło blisko 3 miliony fanów!

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama