Reklama

W najbliższy wtorek (5 sierpnia) trasa trzeciego etapu Toure de Pologne będzie przebiegać przez drogi Podkarpacia. W Rzeszowie wiele dróg i ulic będzie częściowo lub całkowicie zamkniętych.

We wtorek kolarze przejadą drogami powiatu tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego oraz rzeszowskiego. W trzecim etapie wyścigu kolarze wystartują z Kielc około godz. 14:15. Meta przewidziana jest w Rzeszowie. Kolarze spodziewani są w stolicy Podkarpacia około godz. 18:50.

Wjazd kolarzy na teren naszego województwa planowany jest około godz. 16:30 w Nagnajowie drogą krajową nr 9 na moście nad rzeką Wisła. Następnie kolarze wjadą DK nr 9 na teren powiatu kolbuszowskiego. Trasa przejazdu wyznaczona jest na odcinku Majdan Królewski – Widełka w godz. 16:45-18:15.

W czasie przejazdu kolarzy ruch pojazdów będzie całkowicie zamknięty. Policjanci będą czuwać nad prawidłowym przebiegiem przejazdu oraz na bieżąco udzielać informacji o objazdach.

Trasa kolarzy w Rzeszowie

Na teren powiatu rzeszowskiego kolarze wjadą DK nr 9 na wysokości Stykowa. Od godz. 15:30 do przejazdu kolumny wyścigu zamknięta będzie DK nr 9 od węzła autostradowego Rzeszów Północ w kierunku Rzeszowa.

Około 18:00 zawodnicy przejadą przez centrum Głogowa Małopolskiego, gdzie przewidziana jest lotna premia. Do Rzeszowa wjadą ok. 18:20 ul Warszawską i dalej ul. Marszałkowską dojadą do ul. Cieplińskiego, gdzie rozpocznie się pętla ulicami miasta.

Kolarze przejadą ulicami Cieplińskiego, Lisa Kuli, placem Śreniawitów, Hetmańską, gdzie skręcą w lewą nitkę ul. Powstańców Warszawy kierując się wzdłuż Stadionu Miejskiego do ul. Podwisłocze. Prawą nitką ul. Powstańców Warszawy ruch będzie odbywał się normalnie.

Dalej kolarze przejadą ulicą Podwisłocze, Mostem Zamkowym, ul. Kilara, placem Śreniawitów, ul. Lisa Kuli do ul. Cieplińskiego. Trasę pętli kolarze przejadą trzykrotnie. Po trzecim okrążeniu zakończą przejazd na mecie przy ul. Cieplińskiego za skrzyżowaniem z ul. Sokoła.

Już od godz. 5:00 do 22:00 do czasu uprzątnięcia zabezpieczeń, dekoracji i reklam, zamknięta będzie ul. Cieplińskiego. Zamkniecie ruchu na trasie pętli przewidziane jest na 11:00, również do czasy usunięcia zabezpieczeń i reklam po wyścigu.

Rondo Dmowskiego będzie zamknięte

Utrudnienia w ruchu będą również na ul. Moniuszki i Sokoła oraz ks. Jałowego i Pułaskiego, gdzie rozłoży się zaplecze techniczne wyścigu. Na tych ulicach nie będzie można parkować samochodów.

W czasie gdy ulice na trasie pętli będą zamknięte dla ruchu, autobusy komunikacji publicznej z ul. Dąbrowskiego kierowane będą na ul. Unii Lubelskiej i Langiewicza, a samochody osobowe kierowane będą na ul. Zofii Chrzanowskiej i Reformacką. Ulice te będą objęte zakazem parkowania. Na skrzyżowaniach ruchem kierować będą policjanci drogówki.

Na godzinę przed planowanym przyjazdem kolarzy zamknięte na czas ich przejazdu będzie rondo Dmowskiego. Dla jadących tranzytem przez Rzeszów poleca zaleca objazdy przez autostradę i drogę ekspresową S-19.

Duże utrudnienia w ruchu od 16:00 do 19:00

– ul. Warszawska, ul. Marszałkowska, wiadukt Tarnobrzeski – premia górska (pas ruchu w kierunku ronda Dmowskiego) całkowite zamknięcie tych ulic w godz. 17:15-17:45

– wyłączenie (całkowite zamknięcie ruchu) od 5:00 do 23:00 – al. Cieplińskiego, ul. Lisa-Kuli, Pl. Śreniawitów, ul. Hetmańska, al. Powstańców Warszawy (jeden pas ruchu, kolarze jadą pod prąd), ul. Podwisłocze, Most Zamkowy, ul. Wojciecha Kilara

– wyłączenie (całkowite zamknięcie ruchu) od 5:00 do 23:00 ul. Moniuszki, ul. Sokoła, ul. ks. Jałowego, ul. Mochnackiego, ul. Pułaskiego

Zmiany dotyczą także rozkładu jazdy autobusów MPK. Szczegóły TUTAJ. O wyścigu Tour de Pologne czytaj TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

14 KOMENTARZE

  1. Co za geniusze, zamknąć pół miasta na 13 godzin przed wyścigiem. Pomysł na promocję miasta rewelacyjny. A i wyborcy będą zadowoleni, co mam nadzieję że wyrażą w jesiennych wyborach.

Comments are closed.