Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

W najbliższy czwartek (28 lutego) w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbędzie się uroczysty finał Teatralnego Speed Datingu. 

Teatralny Speed Dating jest przedsięwzięciem inicjatywy Scena Nowej Dramaturgii.
W czwartek w „Siemaszce” poznamy uczestników projektu, którzy zjadą do Rzeszowa z różnych części Polski.

– Reżyserzy i reżyserki oraz autorzy i autorki tekstów literackich (20 osób) dzień wcześniej dobiorą się w pary i podczas krótkiego twórczego spotkania przypominającego tzw. „szybkie randki” stworzą wizje, które będą realizować się dalej w kolejnych etapach Sceny Nowej Dramaturgii. Swoje pomysły przedstawią publiczności 28 lutego – poinformowała Monika Midura, sekretarz literacki Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. 

Najciekawsze pomysły w przyszłości zostaną zaprezentowane w formie otwartych słuchowisk, instalacji teatralnych, czytań performatywnych, a nawet spektaklu, który ma szansę zaistnieć w repertuarze „Siemaszki”. 

Kuratorami Sceny Nowej Dramaturgii są reżyserka Martyna Łyko oraz krytyk teatralny i dziennikarz Witold Mrozek. Z uczestnikami Teatralnego Speed Datingu pracować będzie dalej także Weronika Szczawińska – reżyserka.

Finał Teatralnego Speed Datingu odbędzie się w czwartek w foyer „Siemaszki” o 18:00. Bilety w cenie 40 zł. Uprawniają one także do uczestnictwa w pozostałych wydarzeniach ostatniego dnia Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych – RZE design – finisaż wystawy oraz koncert Pawła Kaczmarczyka 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama