01 Kajetan KAJETANOWICZ Jarek BARAN Ford Fiesta R5 ACTION during the 2016 European Rally Championship ERC Rally Islas Canarias, El Corte Inglés, from March 10 to 12, at Las Palmas, Spain - Photo Jorge Cunha / DPPI

Jubileuszowy 25. Rajd Rzeszowski po raz pierwszy rozegrany zostanie jako runda Rajdowych Mistrzostw Europy, przyciągając na start międzynarodową stawkę najlepszych kierowców starego kontynentu, na czele z aktualnym Mistrzem Europy Kajetanem Kajetanowiczem.

Wysoka ranga zawodów, rozgrywanych od wielu lat w pierwszy weekend sierpnia, wzbudza żywe zainteresowanie wśród fanów motorsportu. Rajd obejrzy na żywo nawet kilkadziesiąt tysięcy polskich i zagranicznych kibiców oraz kilkuset akredytowanych dziennikarzy. Relacja telewizyjna, przygotowana przez Eurosport, dotrze do widzów z ponad 50 państw na całym świecie.

– Rajd Rzeszowski awansował do miana drugiej największej imprezy motoryzacyjnej w Polsce, zaraz po Rajdzie Polski, rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata – informuje Jarosław Noworól, prezes Automobilklubu Rzeszowskiego.

– Przed kibicami i mieszkańcami Podkarpacia wielkie święto motorsportu, a przed nami olbrzymie wyzwanie organizacyjne i logistyczne, którego podjęliśmy się w roku jubileuszu 70-lecia działalności Automobilklubu Rzeszowskiego – dodaje Noworól.

Organizatorzy tradycyjnie już przygotowali niezwykle wymagającą trasę, wiodącą wąskimi i krętymi drogami asfaltowymi wokół Rzeszowa, ze stromymi wzniesieniami i przerażającymi spadaniami.

Rajd podzielony został na 2 etapy, podczas których zawodnicy zmierzą się na 13 odcinkach specjalnych o łącznej długości ponad 214 kilometrów.

Nie zabraknie kultowej Lubeni, z widowiskowym przejazdem przez rzekę, wymagającego odcinka w Korczynie czy odcinka super specjalnego w Rzeszowie, którym w tym roku przenosi się do centrum miasta, na ulice Cieplińskiego, Moniuszki i Sokoła.  Zupełnie nowy „oes” przygotowano w Chmielniku.

Rajd Rzeszowski rozpocznie się w czwartek, 4 sierpnia. Przed południem załogi rajdowe przejadą odcinek kwalifikacyjny w Niechobrzu. Po południu uczestników rajdu będzie można spotkać pod Millenium Hall, gdzie odbędzie się sesja autografów i uroczysta ceremonia startu.

Wieczorem pierwszy odcinek rajdu na ulicach Rzeszowa. W sobotę, na koniec trzydniowych zmagań, zawodnicy pojawią się na rzeszowskim Rynku, gdzie odbędzie się ceremonia mety i wręczenie nagród.

Biuro rajdu ulokowano w hotelu Hilton Garden Inn, a park serwisowy na parkingach wokół hali Podpromie.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama