Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Nauka japońskiego, spotkania poświęcone anime, mandze i grom komputerowym, dalekowschodnim sztukom walki, opowieści o historii Kraju Kwitnącej Wiśni, spotkania z kuchnią japońską – to tylko jedne z wielu atrakcji czekających na gości, którzy odwiedzą czwarty Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej „Lotus”. Impreza odbędzie się w weekend (23-24 września) w Rzeszowie.

Odwiedzając budynek III LO przy ul. Szopena 11 będzie można poczuć się niemal, jak na Dalekim Wschodzie. Organizatorzy festiwalu przygotowali ponad 260 godzin atrakcji w 13 różnych salach (Salka Lotus, Konkursowa, Historyczna,  Widowiskowa, Nano Karrin, Salka Gier Retro i VR, Foto Cosplay, Planszówkowa, Kinowa, Muzyczno- Taneczna, Salka Karaoke, Meido Café, Boisko).

Spotkania przybliżą kulturę i historię Japonii. Uczestnicy dowiedzą się więcej o samurajach, gejszach, dawnych wierzeniach, zwyczajach, instrumentach historycznych, a także życiu codziennym. Z drugiej strony festiwal  to także spotkanie z japońską popkulturą  (manga, anime, j-rock, cosplay, larp, kendo, fandom, gry arcade).  

Przewidziano również  spotkania z grupami rekonstrukcyjnymi, koncert chóru  Hibike wykonującego muzykę japońską,  degustację potraw rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni, warsztaty plastyczne, naukę języka. Przez cały czas trwania festiwalu otwarta będzie japońska kawiarenka Meido Café.

Szczegółowy program imprezy znajduje się na stronie festiwal-lotus.pl/program

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o godzinie 12:00, a zakończy w niedzielę o 18:00. Organizatorem festiwalu jest Lotus – Rzeszowski Fandom M &A. Patronat nad imprezą objęli Ambasada Japonii w Polsce i prezydent miasta Rzeszowa.

W imprezie mogą wziąć udział osoby, które otrzymają identyfikator od organizatorów. Gwarancją otrzymania identyfikatora jest wpłata darowizny w wysokości co najmniej 35 zł na konto organizatora lub na miejscu, przy wejściu na teren festiwalu. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są okazać także zgodę rodzica.

Dane potrzebne do wpłaty na konto: 44 2490 0005 0000 4500 5972 5008, Stowarzyszenie KRIS, ul. Naruszewicza 7/2, 35-055 Rzeszów, tytuł wpłaty: Darowizna na rzecz PFKJ Lotus – imię i nazwisko

(jg, mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.