Zdjęcie: Pixabay

W sobotę i niedzielę (10-11 czerwca) w salonie Empik w Galeria Rzeszów odbędzie się ostatni już weekend Festiwalu Gier Planszowych. Na odwiedzających będą czekać turnieje, interesujące warsztaty, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami i wiele więcej.

Na uczestników Festiwalu Gier Planszowych czekać będzie prawie 100 gier analogowych. Będą turnieje, warsztaty i konkursy. Planszówki to nie tylko trend, który rozwija umysł, ale też sposób na spędzanie wolnego czasu z rodziną, ze znajomymi bądź z nieznajomymi – to doskonały sposób na integrację.

– Planszówka to naprawdę coś wspaniałego: angażuje umysł, emocje i umiejętności społeczne człowieka. Dzięki nim uczymy się tego, że czasami trzeba poczekać, że nie można przeskoczyć swojej kolejki i tego, że przegrywamy, a przynajmniej nie zawsze wygramy. Gry planszowe mogą pięknie służyć samowychowaniu – mówi dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy z Uniwersytetu Warszawskiego.

Wśród współczesnych gier każdy znajdzie coś dla siebie. Na Festiwalu Gier Planszowych w Empiku będzie można poznać gry dla najmłodszych, które potrafią wciągnąć na długie godziny, a przy okazji zachęcić dzieciaki do oderwania oczu od tabletów i komputerów. Genialne w swojej prostocie, oparte o refleks i zręczność, gwarantują całym rodzinom masę śmiechu i zabawy. Obok nich są też takie, które wymagają najwyższego stopnia skupienia i umiejętności strategicznego planowania.

– Gry planszowe to o wiele więcej niż tylko trening umysłowy. Planszówki wymagają angażowania właściwie całego naszego umysłu. Żadna gra komputerowa, nawet z doskonałą grafiką, ukazująca twarze postaci i ich grymasy mimiczne, nie jest w stanie uruchomić takiej aktywności naszego mózgu, jaka jest wykazywana wtedy, gdy znajdujemy się twarzą w twarz z drugim człowiekiem – podkreśla dr Piotrowska.

Podczas Festiwalu Gier Planszowych w Empiku odbędą się warsztaty i pokazy, które pomogą zapoznać się zarówno z nowościami, jak i uznanymi, współczesnymi klasykami, takimi jak „Monopoly” czy „I Know”. Doświadczeni gracze będą mieli okazję spróbować swoich sił w turniejach. Dla odwiedzających organizatorzy wraz z wydawcami gier przygotowali nie tylko inspirujące warsztaty i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, ale również rabaty na wybrane pozycje.

Festiwal Gier Planszowych w Rzeszowie będzie trwał od godz. 12:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama