Dymytro Lashyn z Ukrainy wygrał III PKO BP Bieg Niepodległości w Rzeszowie. Na podium zabrakło Polaków.

[Not a valid template]

W III PKO BP Biegu Niepodległości wzięło udział 1095 zawodników, którzy wystartowali z parkingu przy Centrum Handlowym Plaza. Najstarszym zawodnikiem był 67-letni Władysław Rudny z Ropczyc.

Uczestnicy biegu mieli na sobie białe i czerwone koszulki. Przed startem pogrupowali się kolorami, tworząc flagę narodową. Najstarszym zawodnikiem był Władysław Rudny z Ropczyc, urodzony w 1948 roku.

– „Żywa flaga” to świetny pomysł. Pierwszy raz uczestniczę w Biegu Niepodległości i uważam, że tak to właśnie powinno wyglądać. Dzięki temu czuję się patriotką – mówiła uczestnicząca w biegu pani Katarzyna.

Zawodnicy mieli do pokonania 10-kilometrową trasę. Wystartowali o godz. 12:00 i pobiegli ulicami: Rejtana, Kopisto, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Jagiellońską, Moniuszki, Sokoła, Sobieskiego, Rynek, 3 Maja, Lubomirskich, Olszynki (mała pętla), Kopisto, Rejtana. Meta także była przy „Plazie”.

III edycję Biegu Niepodległości wygrał Dymytro Lashyn z Ukrainy z czasem 29 min. i 26 s. W nagrodę otrzymał 2 tys. zł. Drugie miejsce zajął Kibet Abel Rob z Kenii, tracąc do zwycięzcy 9 sekund. Trzecie miejsce zdobył kolejny Kenijczyk – Kipchirchir Jutus Kiprono. Do zwycięzcy stracił 1:19 min.

Pierwszym Polakiem, który przekroczył linię mety, był Michał Wojciechowski z Tarnobrzega, który z czasem 31 min i 54 s. zajął 6. miejsce.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Izabela Trzaskalska z Terespola (34:50 min.). Druga na mecie była Matylda Kowal z Rzeszowa, która do zwyciężczyni straciła 29 sek. Trzecią kobietą na mecie była Jepkurui Gladys Piwott z Kenii, przybiegając 1:43 min. za zwyciężczynią.

Pełne wyniki III Biegu Niepodległości możecie sprawdzić TUTAJ.

Bieg miał również charakter charytatywny. Można było wesprzeć nienarodzoną Zosię, która w grudniu przyjdzie na świat z poważną wadą serca. Zosia jest podopieczną Fundacji Cor Infantis. Pieniądze na leczenie dziewczynki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego.

– To ostatni bieg ulicami miasta w tym sezonie. Nowy sezon rozpoczniemy w kwietniu – zapowiedział Mirosław Wierzbicki ze stowarzyszenia Rzeszów Biega, które zorganizowało imprezy biegowe.