Kajetanowicz zwycięzcą 25. Rajdu Rzeszowskiego

– Jestem dumny z całego zespołu i naszej wygranej – mówił na mecie Kajetan Kajetanowicz, zwycięzca 25. Rajdu Rzeszowskiego.

Ceremonia mety odbyła się w sobotę na rzeszowskim Rynku. Nie zabrakło pucharów, w powietrze wystrzeliły korki od szampanów.

Kajetan Kajetanowicz po raz trzeci wygrał Rajd Rzeszowski. O 46 sekund pokonał francuskiego kierowcę Bryana Bouffier. Załoga LOTOS Rally Team wszystkie 13 odcinków specjalnych ukończyła w pierwszej trójce, a 8 wygrała.

Załoga Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran, jadąca Fordem Fiesta R5, wygrała pierwsze trzy odcinki specjalne sobotniego etapu i odskoczyłai od reszty stawki na blisko minutę. Na trzech finałowych próbach Kajetanowicz i Baran utrzymali koncentrację oraz wysokie tempo i na metę 25. Rajdu Rzeszowskiego wjechali jako jego zwycięzcy.

– Wykonaliśmy plan, dlatego jestem dumny z całego zespołu i naszej wygranej. Odnieśliśmy ją w swojej ojczyźnie, choć to nie był to wcale mój domowy rajd, jak sądzili nasi zagraniczni konkurenci, bo mieszkam 300 km od Rzeszowa. Mogę jednak śmiało powiedzieć, że cieszę się dziś może nawet tak, jak wtedy kiedy zdobywałem tytuł Mistrza Europy – mówił popularny „Kajto”.

Po triumfie w 25. Rajdzie Rzeszowskim Kajetanowicz i Baran umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Europy. W sześciu tegorocznych startach reprezentanci LOTOS Rally Team zdobyli aż 160 punktów. Przewaga Polaków nad zajmującymi drugie miejsce Łukjaniukiem i Arnautowem wzrosła do 76 punktów.

Drugi w 25. Rajdzie Rzeszowskim Bryan Bouffier dotarł do mety z przygodami, używając do naprawy chłodnicy gumę do żucia. – Mamy szczęście, że tu jesteśmy – mówił francuski kierowca.

Na podium znalazł się także rzeszowianin Grzegorz Grzyb,  który wygrał również rundę Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Końcowy odcinek obfitował w dramaty. Jakub Brzeziński naciskany przez Łukasza Habaja stracił 4 miejsce w klasyfikacji generalnej, a Łukasz Byśkiniewicz miał wypadek, po którym ostatni odcinek przerwano.

Wojciech Chuchała zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, mimo przebitej opony na ostatnim odcinku. Kierowca Subaru Poland Rally Team wygrał także kategorię ERC2, a kategoria ERC3 została wygrana przez Nikolay Gryazina, 13 w klasyfikacji generalnej.