Karetka pogotowia ratunkowego utknęła na przejeździe kolejowym [VIDEO]

9
Zdjęcie: PKP Polskie Linie Kolejowe
Reklama

Przy czerwonym świetle i opadających rogatkach karetka wjechała na przejazd kolejowy w podrzeszowskim Miłocinie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Nagranie z miejsca zdarzenia w piątek opublikowały PKP Polskie Linie Kolejowe, które odpowiadają za infrastrukturę kolejową. Samo zdarzenie miało miejsce na początku listopada, ale dopiero teraz PLK postanowiły upublicznić nagranie. 

Na trwającym ponad dwie minuty filmie widać, jak kierowca karetki wjeżdża na przejazd kolejowy przy opadającej rogatce. Nie jest w stanie już zjechać z przejazdu, bo druga rogatka została już spuszczona. Kierowcy udało się karetkę wymanewrować i ustawić ją równolegle do torów. Na całe szczęście szynobus jechał bardzo wolno. Maszynista zdołał wcześniej zauważyć karetkę na przejeździe i w porę wyhamował. 

PKP PLK prowadzą w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Reprezentujący spółkę Mirosław Siemieniec twierdzi, że w chwili zdarzenia w budce nie było dróżnika, a rogatki zamknęły się automatycznie. 

– Sytuacja widoczna na nagraniu nie powinna się zdarzyć. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego, przy czerwonym świetle i opadających rogatkach kierowca nie miał prawa wjechać na przejazd – twierdzi Siemieniec. PLK o zdarzeniu poinformują policję oraz pracodawcę karetki pogotowia.

– Kierowca powinien jak najszybciej zjechać z przejazdu, nawet wyłamując rogatki – twierdzi Mirosław Siemieniec. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

9 KOMENTARZE

 1. Próbował przejechać, bo nie chciał stać nawet kilkanaście minut !!! Bo te przejazdy zwykle na tak długo są zamykane, każdy kto tamtędy jeździ o tym wie !!!
  Może gdyby naszego szanownego Pana Prezydenta tak przymknęli to by coś z tym zrobił, inaczej „‚szara masa” niech stoi, aż jaśnie panom dróżnikom się zachce przejazd odblokować!!!
  Ps.
  Przejazd kolejowy na ul.Konopnickiej jest to samo- dróżnik opuszcza szlabany na długo przed przejazdem pociągu,jeszcze bezczelnie wietrzy się w oknie i patrzy, czy duży korek spowodował- istne „państwo w państwie”!!!

  • Dokładnie tak. Jeśli ktoś ma doświadczenie z przejazdem przez Jałowego, gdzie gwiazda w budce jest w stanie zamknąć szlabany na 20 min. przed przejazdem pociągu, to nie dziwne, że kierowcy będą próbować „zdążyć”. I nie wieszajcie psów na kierowcy karetki, bo akurat on zapewne nie pracuje na akord, tylko na godziny i skoro chciał przejechać, to nie w swoim interesie, tylko pacjenta.

 2. Dajcie mu spokój chciał zdążyć przejechać z chorym ale akuratnie zamykały się rogatki myślał że zdąży ale zostały zamknięte i nikt je nie podniósł nie chciał niszczyć nowego auta bo widział ze ma miejsce gdzie zjechać nikomu się nic nie stało szacun dla tych co ratują nam życie Wesołych Świąt dla wszystkich.

  • Po pierwsze nie z chorym bo karetka ma oznaczenie „T” czyli transport, po drugie to wjechała ona przy częściowo zamkniętych rogatkach co jest zabronione. Rogatki zamykają się dwuetapowo: najpierw odcinają pasy ruchu aby ci co ewentualnie pozostali na torach mogli opuścić niebezpieczne miejsce a inni juz nie wjeżdżali a dopiero potem zamykana jest druga para ramp. Na filmie widać ze kierowca karetki zjechał na przeciwny pas ruchu aby ominąć juz częściowo zamknięte rogatki. Poza tym jest jeszcze sygnalizacja świetlna, którą także kierowca zignorował. Naganne zachowanie kierowcy bez żadnego usprawiedliwienia, bo jakby doszło do kolizji z pociągiem ofiar by było więcej niż wtedy gdyby ewentualnie te parę minut później przyjechał do miejsca docelowego. Nota bene i tak stał tam aż do podniesienia szlabanów.

 3. Jakie miejsce na samochód wzdłuż torów? Co Ty opowiadasz? Jakby pociąg nie Stanął to by mu łeb urwało i tyle. Wyłamać szlaban I ognia do przodu. Rozumu za grosz nie ma. Zwolnić i zabrać prawo jazdy na 20 lat. Taki człowiek zamiast ratować ludzkie życie naraża nas na jego bezpośrednią utratę! Sąd powinien to ostro osądzić.

 4. Dajcie już spokój z takimi newsami. Stara informacja. Nie znam tematu ale wydaje mi się ze nie wam oceniać kto jak powinien postąpić. Jak to bywa w przypadku wiadomości z ostatniej chwili- dla każdego inaczej mierzonej, czymś trzeba złapać czytelnika. Nawet takim słabym newsem.

 5. Akcja sprzed miesiaca czasu..nie sciagajcie tematów z tvn bo to niszczy Wasza wiarygodnosc…to nie jest NEWS a tak podobno sie nazywacie..i zweryfikujcie dlaczego filmik jest zrywany..bo z tego co wiem to kierowca wysiadl i machal do.kamer tak zeby ktos otworzyl te cholerne szlabany!!!

 6. a wystarczy aby rogatki zamykały się na czas przejazdu pociągu a nie 5 min wcześniej, jak widać kierowca nie musiał uszkadzać pojazdu jak i rogatek, ponieważ między przejazdem a rogatkami jest wystarczająco miejsca aby wykonać powyższy manewr a znając czas przejazdu pociągu nawet nie musiał się spieszyć.

Comments are closed.