Mundial 2018. Strefa kibiców na rzeszowskim Rynku tylko na jeden mecz

7
Zdjęcie: Polski Związek Piłki Nożnej
Reklama

Mecz Polski z Kolumbią będzie można zobaczyć na Rynku w Rzeszowie podczas Mistrzostw Świata 2018, które w czwartek rozpoczynają się w Rosji. 

Strefy kibiców organizowane są w całym kraju. Polacy swój pierwszy mecz zagrają 19 czerwca o godz. 17:00 z Senegalem, drugi odbędzie się 24 czerwca o 20:00 z Kolumbią, a ostatnie grupowe spotkanie zaplanowano na 28 czerwca o 16:00 z Japonią.

W Rzeszowie będzie tylko namiastka strefy kibica, którą organizuje ratusz. Mecz na telebimie, który zostanie ustawiony na scenie Rynku, będzie można zobaczyć tylko jeden – z Kolumbią. Mniejszy telebim zostanie również postawiony tuż przy scenie na rzeszowskich bulwarach. Na telebimach nie będzie meczów z Senegalem i Japonią. 

– Tworzenie strefy kibica na cały mundial mija się z celem. W większości ogródków na Rynku będą telewizory – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Mecz z Kolumbią, który będzie można zobaczyć na telebimach, jest jedną z atrakcji Europejskiego Stadionu Kultury 2018, który rozpoczyna się w następny czwartek i potrwa do niedzieli.  

– To będzie klamra całego ESK, który po raz pierwszy odbył się w 2011 roku na rok przed Mistrzostwami Europy 2012 w Polsce i na Ukrainie – dodaje Chłodnicki. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

7 KOMENTARZE

 1. Niedorzecznie głupie problemy tzw. pierwszego świata – bo nie ma gdzie patrzeć na piłkarczyków nożnokopanych.

  Mamy rok 1956 i telewizory Wisła to jeszcze rzadkość w kraju … a nie, stop.
  Jest XXI wiek i są w każdym domu, kilkudziesięciocalowe nierzadko a transmisję przeprowadzi ogólnowolska stacja. Będzie można spotkać się ze znajomymi, z cysterną napojów i taczką przekąsek, z lodówką w zanadrzu i bez kolejek do ubikacji.
  Serio brak strefy kibica to tak straszny i niewybaczalny brak?
  Jak ja chciałbym mieć tylko takie problemy w życiu.

 2. Napisze krótko i młodzieżowo… „ale żaaaaaaaaaaaal” na jeden mecz.. żenująco to już lepiej było nic nie organizować a nie tłumaczyć się tak żałośnie…, popieram przedmówców.

 3. Stolica kompromitacji. Ferenc, Fijołek, Buż, Walawender itd. – odejdźcie w końcu na śmietnik historii i zwolnijcie miejsca prawdziwym społeczniakom i aktywistom z nowymi pomysłami. Wasz mierny czas opary na ściemach już przeminął.

 4. Proponuję mecze z Senegalem i Japonią dać na telebimie, na nowo wyremontowanym basenie. A porządku powinni pilnować policjanci – dokładnie dwójka – na rowerach zakupionych przez Ratusz.

 5. Ale mi argument, „W większości ogródków na Rynku będą telewizory” tylko, że w tych ogródkach zapewne nie będzie miejsc siedzących bo wszystkie będą już dawno zajęte przed meczem. Lepiej co roku wydawać miliony na światełka w okresie Bożego Narodzenia niż raz na 4 lata zapewnić mieszkańcom, żeby mogli rodzinami spotkać się w rynku i oglądnąć mecz naszej Reprezentacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ