Na Podkarpaciu powstała Koalicja Obywatelska: PO, Nowoczesna i KPEiR

10
Reklama

Na listach Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych do sejmiku podkarpackiego znajdą się działacze Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz Krajowej Partii Emerytów i Rencistów. Koalicja w wyborach na prezydenta Rzeszowa poprze Tadeusza Ferenca (SLD).

 

W środę w Rzeszowie oficjalnie zawiązano Koalicję Obywatelską na Podkarpaciu. Na razie wiadomo, że dotyczy ona wyborów do sejmiku podkarpackiego. Jak będzie na poziomie gmin i powiatów, jeszcze nie wiadomo. Lokalne struktury partyjne mają wolną rękę do tworzenia koalicji. Nowością podkarpackiej KO jest włączenie do niej działaczy Krajowej Partii Emerytów i Rencistów. 

– Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby być uczestnikami KO, walczyć i utrzymać rangę samorządów w naszym kraju. Decyzje w sprawach gminy, powiatu, czy województwa mogą być tam podejmowane, a nie w Warszawie. Dla tych, dla których ważny jest samorząd, jego podmiotowość, jest miejsce w naszej koalicji – mówił Zdzisław Gawlik, szef podkarpackiej Platformy Obywatelskiej.

Kiedy listy z kandydatami?

– Musimy stanąć w obronie prawa, praworządności, wolności i demokracji. Pierwszą obroną tych wartości są najbliższe wybory samorządowe. Razem idziemy bronić idei ludzi, którzy zamieszkują małe ojczyzny – dodaje. 

Zdzisław Gawlik liczy na to, że lista uczestników Koalicji Obywatelskiej jeszcze się poszerzy, m.in. o stowarzyszenia. Jej program oraz kandydatów, którzy wystartują w wyborach do sejmiku, poznamy po Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w Rosji.

– To będzie ciekawa lista ludzi o interesujących życiorysach, bogatym dorobku, którzy sprawdzili się w życiu, coś osiągnęli, chcą pracować dla małych ojczyzn – zapowiada poseł Gawlik. 

Jedna drużyna

Udział działaczy KPEiR w Koalicji Obywatelskiej nie jest przypadkowy, bo w powstającym programie mają być również zawarte zapowiedzi tego, co koalicja zrobi dla emerytów i rencistów. – Chcemy bronić interesu tych najsłabszych – tłumaczy Zdzisław Gawlik.

Anna Skiba, szefowa podkarpackiej Nowoczesnej, zapewnia, że Koalicja Obywatelska będzie się wsłuchiwała w potrzeby nie tylko seniorów, ale również niepełnosprawnych.

– Budując koalicję mamy większą siłę na zrealizowanie pomysłów mieszkańców. Sama będę namawiała kobiety do większej aktywności społecznej. Na początku br. powołaliśmy Rzeszowską Radę Kobiet, która ma już ponad 50 członkiń. Warto grać w jednej drużynie – uważa Skiba.  

Leszek Wołoszyński, szef podkarpackich struktur KPEiR, powiedział, że rząd PiS nie opiekuje się ludźmi starszymi.

– To najbardziej nieudany rząd po wojnie – krytykował. Dostało się także Jarosławowi Kaczyńskiemu, prezesowi PiS. – Łamie Konstytucję RP, wszystkie przepisy wokół niej funkcjonujące. PO, jako jedyna partia, profesjonalnie zabrała się za wprowadzanie porządku w polskim piekiełku. Seniorzy działają razem z nią – mówił Wołoszyński. 

„Nie” dla PiS-owskiej kasty

Jolanta Kaźmierczak, rzeszowska radna PO, zapewnia, że Koalicja Obywatelska jest otwarta na wszystkich ludzi, którzy chcą pracować dla Podkarpacia.

– Te wybory chcemy wygrać. Nie chcemy, by Podkarpacie było rządzone przez zamkniętą PiS-owską kastę, sterowaną centralnie. Chcemy przyspieszenia spływu unijnych funduszy na Podkarpacie, uruchomienia partnerstwa publiczno-prywatnego, otwarcia w szpitalach oddziałów geriatrycznych – wylicza Kaźmierczak. 

Koalicja Obywatelska liczy na to, że w wyborach do sejmiku podkarpackiego zdobędzie co najmniej siedem mandatów.

Ferenc ma poparcie KO

Liderzy PO i Nowoczesnej potwierdzili po raz kolejny, że koalicja w wyborach na prezydenta Rzeszowa poprze Tadeusza Ferenca, o ile ten w ogóle wystartuje.

– Nie dopuszczam innej myśli – mówi Zdzisław Gawlik. – Tadeusz Ferenc jest wspaniałym włodarzem – dodaje Anna Skiba. Ferenca poprze też KPEiR. – Zawsze go popieraliśmy. Tak będzie i tym razem – zapowiada Kazimierz Kobak z rzeszowskich struktur KPEiR. 

Czy Koalicja Obywatelska jest możliwa w wyborach do Rady Miasta Rzeszowa razem z Rozwojem Rzeszowa, czyli politycznym zapleczem Tadeusza Ferenca? – Wszystko jest możliwe – odpowiada Zdzisław Gawlik. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

10 KOMENTARZE

 1. O rzeszowskim układzie mafijnych mają w Warszawie (działającym co najmniej od 2000 roku ) więcej informacji niż się karierowiczom wydaje.Co już z rudym prezesem GS Lubenia nie chcą stać ,,figuranci,, pod Sądem Okręgowym z świeczkami w obronie tego co było w myśl zasady ,,aby nadal można było i nadal było tak jak było,,,. Bezprawne i bezkarne działanie, przekręty i układy,układziki i Vatowskie mafie awiesiły działalność.Ani Jan spod Przeworska ani inny polityk z PO z Leżajska już wam nie pomogą mamić mieszkańców wielkim programem wyborczym PO nie mówiąc o naczelniku, bo sami maja albo będą mieć poważne problemy.

 2. To poparcie niczym gówno które przykleiło się do butów od garnituru prezydenta.
  I bez takiego śmiesznego poparcia takiej menażerii i tak wygra.

  No i czy chora na HIV prostytutka powinna popierać honorowe oddawanie krwi czy kogokolwiek?

  • … jedna partia już według sondaży po za sejmem a druga tonie. Te poparcie niczym bilet dla prezydenta na rejs Tytanikiem.

   Niedawno się okazało że 3 najważniejszy w partii ma u siebie w wynajmowanym mieszkaniu agencję towarzyską czyli zwykły burdel. Czy prezydentowi potrzeba poparcia takich ludzi? Ja bym raczej zakrywał twarz żeby mi nikt z nimi nie zrobił zdjęcia :)-

   • No wygląd/ zachowanie/ aparycja / słownictwo / krew – czy błękitna/ to co we łbie – plewy/ rozum czy sieczka.
    To wszystko ma bardzo duże znaczenie bo potem sie okazuje że taki jeden z drugim to ani be- ani me -ani kukuryku tylko kukła sterowana z trzeciego fotela
    Dlatego wszystko jest ważne bo potem jest pozamiatane i dopiero się oczy owierają ale w myśl reguły widziały gały co brały – lepiej dmychać na zimne za wczasu.

 3. On nich rekomendacja raczej nie spełnia swojej roli 😉
  To nie przypadek że platforma ubywatelska w zakładach karnych osiąga ponad 90% poparcia hehe

 4. Znam z codzienności jedną z tych osób, które stworzyły „koalicję”, jest całkowicie nieodpowiedzialna, jej celem jest władza i stanowiska ani dobro innych, nie ma za grosz empatii, głos na nią to dawanie podpalaczowi benzyny i zapałek. PiSu nie trawię, ale tej osoby nie poprę nigdy.

Comments are closed.