„Pomarańczowa Trasa 2017”. Kult w piątek zagra w Rzeszowie

1
Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Kazik Staszewski i jego legendarna formacja Kult w najbliższy piątek (13 października) ponownie wystąpią w Rzeszowie. Tym razem w klubie LUKR. Na przestrzeni lat zmieniały się miejsca, w których grał Kult, ale na ich koncerty zawsze przychodziły tłumy.   

Kult to bez wątpienia jeden z najważniejszych i najbardziej oryginalnych polskich zespołów rockowych. Charakterystyczny wokal Kazika Staszewskiego i jego mocne teksty, jedyne w swoim rodzaju połączenie gitar, instrumentów dętych i klawiszowych sprawia, że Kultu nie można chyba pomylić z żadnym innym zespołem. 

Kult na swoim koncie ma 15 albumów studyjnych. W 1987 ukazał się debiutancki album „Kult”, a wkrótce po nim, w tym samym roku płyta „Posłuchaj to do ciebie”. Znalazły się na nich „klasyczne” utwory Kultu takie jak „Krew Boga”, „Wódka”, „Polska”, czy do „Do Ani”.  

Ważnym momentem w historii grupy okazała się płyta „Tata Kazika” wydana w 1993 roku, która przyniosła Kultowi wielką popularność. Jako teksty do swoich piosenek zespół wykorzystał wówczas wiersze Stanisława Staszewskiego, ojca Kazika. Spod jego pióra wyszły m.in. „Celina” i „Baranek”. Trzy lata później została wydana płyta „Tata 2” z kolejnymi tekstami Staszewskiego seniora.  

Najnowszy album Kultu – „Wstyd”, który ukazał się w październiku uzyskał miano platynowej płyty, podobnie zresztą jak dwie poprzednie – „Prosto” i „Hurra!”.  Obecnie zespół tworzą: Kazik Staszewski  (wokal), Janusz Grudziński (klawisze), Piotr Morawiec  (gitara), Ireneusz Wereński ( bas), Tomasz Goehs ( perkusja), Wojciech Jabłoński ( gitara), Janusz Zdunek  (trąbka), Tomasz Glazik (saksofon), Jarosław Ważny  (puzon).

Kult jest zespołem, który często koncertuje, również zagranicą  (grał w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech). W 1999 roku odbyła się pierwsza „Pomarańczowa Trasa”, która stała się już coroczną tradycją.

Koncert w rzeszowskim klubie LUKR (Millenium Hall, al. Kopisto 1) będzie częścią „Pomarańczowej Trasy 2017”. Na przestrzeni lat zmieniały się miejsca, w których Kult występował w Rzeszowie, ale nie zmieniło się to, że na koncerty grupy przychodziły tłumy.  

Piątkowy koncert rozpocznie się o godzinie 21:00, klub zostanie otwarty o 19:30. Bilety w cenie 82 zł w przedsprzedaży i 89 zł w dniu koncertu (o ile jeszcze będą dostępne) można nabyć za pomocą strony internetowej www.lukr.club oraz w sklepie Sport’s BBQ  w Millenium Hall (poziom 1).

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

1 KOMENTARZ

  1. ceny biletów spodek Katowice 50 zł stodoła Warszawa 55zł teatr łaźnia Kraków 60 zł
    qwa lukr Rzeszów 83 zł brawo za rok można na 160 podnieść

Comments are closed.