W sobotę w Rzeszowie 5. Bieg Niepodległości. Będą utrudnienia w ruchu

8
Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

W sobotę 11 listopada w Rzeszowie odbędzie się V Bieg Niepodległości – Rzeszowska Dycha. Trasa została wytyczona ulicami miasta. Część z nich zostanie zamknięta, będą chwilowe utrudnienia w ruchu.

Bieg Niepodległości rozpocznie się o godz. 12:00 na wysokości centrum handlowego „Plaza” przy al. Rejtana. Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania 10-kilometrową trasę. 

Dalej trasa przebiegać będzie następująco: al. Rejtana (prawą jezdnią), al. Kopisto (prawą jezdnią), Most Zamkowy (obie jezdnie) ul. W. Kilara (w kierunku Szopena) ul. F. Szopena, Targową, al. Piłsudskiego, al. Cieplińskiego, ul. Lisa Kuli (prawą jezdnią).

Następnie zawodnicy przebiegną ulicami: Zamkową, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, ul. Kościuszki , 3-go Maja, LubomirskichKilara, Trasa Zamkowa, ul. Kopisto, Rejtana (tą samą stroną jezdni) do mety przy „Plazie”.

Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Pozostałymi ulicami bieg będzie odbywał się chodnikiem lub jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 6, kiedy zamknięty zostanie odcinek al. Rejtana od skrzyżowania z al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Popiełuszki. Od godz. 7:00 rozpoczną się prace związane z rozstawianiem elementów zabezpieczających na trasie biegu.

Od 11:00 do godz. 15:30 zamknięte dla ruchu zostaną pozostałe ulice i odcinki ulic. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

Na czas Biegu Niepodległości zmieni się również rozkład jazdy miejskich autobusów. O szczegółach piszemy TUTAJ

Fot. Materiały organizatorów. Na zdjęciu trasa biegu
Fot. Materiały organizatorów. Na zdjęciu trasa biegu

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

8 KOMENTARZE

  1. Biegi powinny być poza centrum.Dziś na Pl. Farnym są uroczystości i mieszkańcy, którzy chcą się na nie wybrać oczywiście uzależnieni są od grupy biegaczy, a właściwie od decyzji UM, bo zamykamy ulice.Szanujcie mieszkańców i szanujmy tych co polegli w walce o wolność Ojczyzny. Jeszcze raz powtarzam chce ktoś pobiegać, to na łono natury.

  2. Do biegania powinny służyć bulwary nad Wisłokiem, a nie ulice . Kolejny raz prezydent Ferenc stawia wszystkich kierowców w korkach, bo pewnie uważa, że jak w dni robocze są korki to i w dni świąteczne trzeba je zorganizować.

  3. Kolejny raz stado baranów będzie paraliżować centrum miasta. Nie pobiegną na Lisią Górę tylko przez jeden z nielicznych mostów tamując ruch uliczny.

    • A co Szanowny Nie-baran ma zamiar wtedy robić, że mu to przeszkadza? Przecież galerie i bazary będą zamknięte więc ulubiona rozrywka odpada…

Comments are closed.