W weekend w Rzeszowie „Bieg na Piątkę” i maraton. Uwaga na utrudnienia ruchu

10
Zdjęcie: Patryk Ogorzałek / Rzeszów News
Reklama

Kierowcy znów muszą uzbroić się w cierpliwość. W sobotę i niedzielę (7-8 października) rzeszowskie ulice opanują biegacze. Część ulic będzie zamknięta dla ruchu.

W sobotę odbędzie się „Bieg na Piątkę” (5 km) oraz biegi młodzieżowe. Biegi młodzieżowe rozpoczną się o 9:30. Start sprzed galerii handlowej Millenium Hall przy al. Kopisto.

O 12:00 na trasę wybiegną zawodnicy „Biegu na Piątkę”.  Trasa biegu wytyczona została ulicami: Kopisto, Trasa Zamkowa, Kilara, Podpromie, Lenartowicza, Chodkiewicza, Hetmańska do ul. Wincentego Pola – Bulwary nad Wisłokiem, Bulwarowa, bulwary nad Wisłokiem, Podpromie, Kilara, Trasa Zamkowa, meta przy Millenium Hall.

Zakończenie biegu przewidywane jest na 13:00. Zawody potrwają do 14:00. Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od 4:00 do 14:00. Zamknięcie al. Kopisto nastąpi w godzinach 6:00-14:00, pozostałych ulic od 11:30 do 12:30.

– Na Trasie Zamkowej oraz ul. Kilara zamknięta będzie prawa nitka ulic z kierunku od Pl. Śreniawitów do ul. Podwisłocze – poinformował Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Uwaga! W sobotę (7 października) podczas trwania biegów od 13:00 w hali Podpromie rozgrywany będzie mecz piłki siatkowej. W związku z zamknięciem ulicy przyległych wjazd na parking przy Podpromiu możliwy będzie tylko przez dwupoziomowy parking przy ul. Szopena.

W niedzielę o 9:30 sprzed Millenium Hall biegacze wystartują do maratonu na pełnym dystansie 42 km. Trasa biegu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie, przebiegać będzie od Millenium Hall, Trasą Zamkową, ulicami: Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Jagiellońską, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Słowackiego, Kościuszki, 3 Maja, Lubomirskich, Szopena, Plac Śreniawitów, Dąbrowskiego, Powstańców Warszawy, Hetmańską, Żeglarską, bulwarami nad Wisłokiem, chodnikiem przy Moście Lwowskim.

Po drugiej stronie wzdłuż Wisłoka bulwarami nad Wisłokiem, al. Kopisto, ul. Podwisłocze, Powstańców Warszawy, bulwary nad Wisłokiem (droga wewnętrzna na Żwirownię), ul. Kwiatkowskiego, Podwisłocze i Kopisto do Millenium Hall.

Ulice wyszczególnione pogrubionym drukiem zamknięte zostaną w całości. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywał jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godziny 2:00, gdy rozpoczną się prace związane z rozkładaniem elementów zabezpieczających trasę biegu. Potrwają do 16:00. Al. Kopisto zostanie zamknięta juz od 5:30, ul. Podwisłocze i Kwiatkowskiego od 6:00, pozostałych ulic od 8:00.

Kierowców wyjeżdżających z osiedla Nowe Miasto policjanci będą przepuszczać na ulicę Podwisłocze w kierunku al. Powstańców Warszawy. Wjazd na osiedle możliwy będzie od strony al. Rejtana.

Na ulicy Kwiatkowskiego ruch kołowy z kierunku ulicy Jana Pawła II będzie odbywał się do al. Powstańców Warszawy. Dojazd do ulicy Kwiatkowskiego od strony centrum miasta możliwy będzie al. Sikorskiego i od strony Tyczyna.

Nad bezpieczeństwem biegaczy oraz innych uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze apelują do kierujących o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i w miarę możliwości wybieranie tras alternatywnych, a zwłaszcza korzystania z Mostu Lwowskiego, gdzie ruch będzie odbywał się bez zmian.

O zmianach w rozkładzie jazdy autobusów MPK na czas imprez biegowych możecie przeczytać TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

10 KOMENTARZE

 1. Widzę „Polacy i Katolicy” w natarciu.
  Kto pracuje w weekend – to człowiek nienormalny, zapewne też dający się „wyzyskiwać zachodnim – szwabskim – korporacjom”.
  Kto w weekend ma inne plany – to pewnie głupek, miastowy cieć. W weekend należy siedzieć na tyłku przed TV z piwskiem i schabowszczakiem.
  Normą jest układanie (nie zdziwiłbym się, gdyby głównie przez przygłupów typu RZE i reszta) planów mieszkańcom miasta i pouczanie, co mają robić w weekend. Oczywiście z nutą pogardy, buty i absolutnego przekonania o jedynej słuszności swoich spaczonych poglądów.
  Zapowiada się ciekawy dzień 🙂

  • Dlaczego więc hipokryto pouczasz innych gdzie mają biegać i kiedy? Jeśli tobie pasuje spędzanie weekendu z alkoholem i tv to droga wolna, ale nie mierz innych swoją miarą prymitywny człowieku. A tekstu o „katolikach” i „szwabach” nie skomentuje, utwierdza mnie w przekonaniu, że jesteś ograniczonym intelektualnie wieśniakiem. Brakuje tu tylko wrzucenia polityki, przypominam w artykule o utrudnieniach w ruchu… „przekonania o jedynej słuszności swoich spaczonych poglądów” co za hipokryzja. Zakładasz z góry, że moje poglądy są spaczone? Żenujący jesteś. Weź urlop na weekend, zostań w tej swojej wiosce i odpocznij, bo ci praca robola mózg spaczyła.

 2. a dlaczego nie możesz wsiąść na rower albo włączyć google maps jak nie wiesz jak się poruszać? albo jeszcze lepiej wyjść i kibicować tym, co coś robią?

 3. Dlaczego takie imprezy nie odbywają się wzdłuż Wisłoka – tyle alejek po jednej i drugiej stronie rzeki – tylko po ulicach – biegi , wyścigi rowerowe (np. Larry ZEbatka] można tam bez kłopotu zorganizować

   • Wy jesteście upośledzeni czy udajecie? całe bulwary mają 5km długości, nowa ścieżka dla biegaczy całe 500m. Myślisz, że na kilkaset ludzi będzie biegało na takiej ścieżce w kółko 20 razy? Widocznie myślenie nie jest waszą mocną stroną, zresztą nie dziwie się skoro jeden z was jeździ dostawczakiem. Normalni ludzie nie pracują w weekend i nie mają takich problemów jak wy. Było się uczyć, a teraz pozostaje wam wylewać żale pracując 7 dni w tygodniu za psie pieniądze.

    • Pisząc tekst: „Normalni ludzie nie pracują w weekend(…)” udowodniłeś, że jesteś co najwyżej prymitywem z móżdżkiem wielkości australopiteka.
     Nie zabieraj głosu w dyskusjach, gdzie potrzebna jest merytoryczna argumentacja. No chyba, że lubisz się kompromitować na oczach innych, to inna kwestia…

Comments are closed.