Znów problem z MKS-ami. Otwarte drzwi, oklejone poręcze, niemili kierowcy… [VIDEO]

39
Zdjęcie: Czytelniczka Rzeszów News
Reklama

Gehenna komunikacyjna w gminie Krasne trwa. Mieszkańcy kręcą filmy, na których widać, że drzwi autobusu w trakcie jazdy są otworzone, robią zdjęcia oklejonych taśmą poręczy ochronnych. Do tego dochodzi brak kultury kierowców MKS-ów. Zarządca przewoźnika twierdzi, że skargi są elementem… walki politycznej.

Od sierpnia żaden autobus MPK nie wjeżdża już do gminy Krasne. Zastąpiły je MKS-y, z których mieszkańcy gminy są niezadowoleni i dopytują, czy przewoźnik czasem nie oszczędza na bezpieczeństwie. Dlaczego? Bo gdy weszli do autobusu linii 204 kursującego na trasie Palikówka-Krasne, zauważyli, że taśmą oklejono poręcze ochronne.

„To pani nie umie czytać?”

Na stronie referendumkrasne.pl czytamy również, że 5 września o godz. 6:11 autobus linii 204 z Palikówki do Rzeszowa przewoził pasażerów z dużą prędkością przy otwartych drzwiach.

Dzień wcześniej (4 września) na tej samej trasie nie doszło do dwóch porannych kursów, które spowodowały, że mieszkańcy gminy Krasne na własną rękę musieli docierać do pracy i szkoły w Rzeszowie. Ponadto, zdaniem mieszkańców gminy Krasne, MKS-y notorycznie się spóźniają.

„Już teraz mieszkańcy gminy Krasne martwią się co to będzie się działo w zimie jak przyjdą mrozy” – piszą członkowie grupy referendalnej, która powstała w celu przyłączenia Krasnego do Rzeszowa.

Na stronie referendumkrasne.pl znajduje się również opis sytuacji, której świadkiem była jedna z mieszkanek Krasnego.  W piątek (8 września) korzystała ona z wcześniej wspomnianej linii 204 o godz. 12:23 i była świadkiem braku kultury osobistej kierowców. Z relacji kobiety wynika, że pani kierowca łaskę robiła, by pasażerom wytłumaczyć, gdzie dokładnie jedzie autobus.  

„To pani nie umie czytać?”, „Nie wyczaruje pani innych tablic, żeby pani mogła przeczytać”, „To, że jest stary autobus, to też nie moja wina i niech się pani cieszy, że jakikolwiek pani ma!” – takie słowa mieli usłyszeć pasażerowie feralnego kursu.

PKS: Do nas skargi nie trafiają

Piotr Klimczak, prezes PKS w Rzeszowie, który odpowiada za transport w wykonaniu MKS, jest zirytowany, że MKS-y wykorzystuje się jako argument przetargowy w walce politycznej o przyłączenie gminy Krasne do Rzeszowa.

– Do nas nie trafiają żadne skargi od mieszkańców, tylko od razu mediom są przekazywane informacje, by szargać dobre imię  firmy. Obsługujemy też inne gminy m.in. Boguchwałę, Świlczę, czy Głogów Małopolski i nikt się tam nie skarży – twierdzi Piotr Klimczak.

– Problem z gminą Krasne mieliśmy już od samego początku, gdzie mieszkańcy po zlikwidowaniu kursów MPK zaczęli się skarżyć, że wymiana przewoźnika została źle zorganizowana. Dajcie nam szanse. Pojeździmy pół roku i wówczas nas ocenicie wszyscy, np. na podstawie ankiet – dodaje.

Klimczak przyznaje, że autobusy MKS, w porównaniu do tych, które jeżdżą w barwach MPK, mogą  mieć awarię. – Nasze autobusy są dopuszczone do jazdy, mają dobry stan techniczny i są bezpieczne. Awarie się zdarzają, stąd brak kursu w dniu 4 września, ale w tej kwestii gmina Krasne nie jest odosobniona – wyjaśnia Klimczak.

Skąd spóźnienia? – Odkąd Dworzec Lokalny został na czas remontu przeniesiony, zatrzymujemy się na dworcu PKS przy ul. Grottgera. Jest tam teraz dużo więcej autobusów, stąd też problem z wyjazdem i kilkuminutowe spóźnienia – twierdzi prezes PKS.

Władze spółki zapowiadają, że w ciągu 1,5 miesiąca ma zostać ogłoszony przetarg na zakup najnowocześniejszych 54 nowych autobusów MKS. Na ulice mają wyjechać już w pierwszym kwartale 2018 roku.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

39 KOMENTARZE

 1. Szanowny Panie Prezesie, to nieprawda, że pasażerowie nie piszą skarg na MKS. A może te skargi do Pana nie docierają? W tamtym tygodniu osobiście złożyłam skargę na jednego z kierowców zatrudnionego w Pańskiej firmie obsługującego kurs na linii 233 z Mogielnicy do Rzeszowa. Czekam na odpowiedź. Chyba niektórym kierowcom poprzewracało się w głowach. Chamskie odzywki, brak kultury itp. Chyba coś się komuś pomyliło – to kierowca jest dla pasażera czy pasażer dla kierowcy? Trochę pokory Panie Prezesie !!!

 2. dzisiaj w gminie Boguchwała rano o godz 6 autobus z Mogielnicy do Rzeszowa nie pojawił się na trasie, a wczorajszy kurs o 5 rano też rozpłyną się w powietrzu, tak burmistrz Dronka i jego kolega Pan Klimczak dbają o pasażerów

 3. Nie ten prezesik się nie ośmiesza bo sam złożyłem skargę na kierowcę. I niech nie mówi że nikt skarg nie zgłasza

 4. Ta wieśniara co robiła zdjęcie oklejonych poręczy w mksie sama ma dziurwe spodnie. Ubrałaby się wieśniara w koncu autobus to miejsce publiczne.

 5. Nie chce MPK widzieć w Krasnym. Za to jak nas potraktował Ferenc po przegranym dla niego referendum mam honor i będę jeździła starymi autobusami. MPK niech wozi to rzeszowskie bydło u siebie.

  • ty olga z palikówki coś ci się pomyliło to gmina wypowiedziała umowę MPK, ale miej honor i jeżdzij wsiobusem.
   Pozatym po gminie to masz za darmo.
   Ciemnogród.

  • Trochę wstyd, że nie potrafisz poprawnie odmienić nazwy miejscowości, w której mieszkasz. Może i honor masz, ale wiedzy i kultury – nie.

 6. Nie dowierzam PANIE PREZYDENCIE! Zawsze Pan narzeka na kierowców MPK, a tutaj proszę poczytać. Życzę Ludziom z całej gminy Krasne mądrości w działaniu i powrotu tych „złych” kierowców z MPK.

 7. MKS powinni zaorać. 227 jeździ wiecznie spóźnione. A już apogeum osiągnęli w niedzielę (!) kiedy kurs nr 8496 w ogóle nie pojechał. Co niedzielę opóźniony jest o 15 minut. MPK wróć

  • Ciesz się, że jeżdżą spóźnione. Przynajmniej możesz zdążyć. Z Boguchwały jeżdżą przyśpieszone o kilka minut.

 8. Od kiedy linie 24 i 32 MPK będą jeździć również w godzinach około-południowych? Prezydencie doktorze honoriscausa, mieszkańcy Krakowskiej i Baranówki czekają już 20 lat…

 9. Ale to nie są sytuacje, które zdarzają się tylko podczas kursów do Krasnego. jeżdżę kursem nr 202. Większość autobusów jest popsuta. W ciągu ostatnich dwóch tygodni autobus nie przyjechał już dwa razy. Często psują się podczas jazdy, np. drzwi zaraz po otworzeniu samoczynnie się zamykają. Zachowanie kierowców to już inna sprawa… Na kilku uprzejmych trafi się cham, który potrafi zwyzywać starszą osobę tylko dla tego, że nie powie od razu przy prośbie o bilet powiedzieć, jaką ma ulgę. Kierowca nie zapyta spokojnie, tylko od razu krzyczy. Skargi do MKS nic nie dają, zarząd udaje, że problemu nie ma.

 10. mks niech zrobi konsultacje zamiast ankiety
  99% mieszkańców gminy będzie za pozostawieniem mksu w gminie i będą zadowoleni z nowego przewożnika
  hahhahahahahah

  a mogli być 30 lat do przodu ………

 11. Czy to prawda źe prezydent Ferenc chce wlączyć Krasne bo ma biec przez ta gminę droga do nowej spalarni śmieci obsługującej całe województwo?

 12. Jeźdzę do roboty za darmo MKSem bo po gminie mieszkancy maja za free. Pieski Ferenca znowu chcą referendum bo mają stolki obiecane w rzeszowskich urzędach i spólkach i czepiają się juź wszystkiego. Są stare autobusy ale i tak lepsze od tych z MPK ktore jeździly do Krasnego po przegranym referendum przez Rzeszów.

  • Ogrodzić Rzeszów murem i nikogo nie wpuszczać…. i nikogo nie wypuszczać. Ambicje metropolitarne, a rozum zaściankowy; postaw sie , a zastaw sie…

  • Sądząc po poziomie twoich wypowiedzi pewnie jesteś jakimś cieciem w spalarni śmieci, więc żadna strata z powodu twoich podatków.

 13. W sobote po godzinie 10.20 rano na osiedlu Obroncow Poczty Gdanskiej w Rzeszowie, kierowca linii Auchan wymusil pierwszenstwo wyjezdzajac z przystanku. Widzac zblizajace sie, juz rozpedzone auto po prostu wyjechal, wlaczajac z opoznieniem kierunkowskaz. Wyhamowalam w ostatniej sekundzie, wbijajac sie prawie w lewy bok autobusu. Dodam ze za mna na drodze nie bylo ruchu, wiec kierowca mogl spokojnie poczekac.
  Nr rejestracyjne autobusu GDA 3XY4.

 14. Nie chciało się iść na konsultacjie społeczne by być przyłączonym do Rzeszowa to się teraz proszę skarżyć do info krasne a nie Rzeszowskie portale zaśmiecać sprawami jakiejś wichury.

 15. Ten autobus powinien mieć zabrany przegląd! Wiekiem pojazdu nie można tłumaczyć awarii drzwi. Nawet nie chcę myśleć co by było gdyby ta kobieta stojąca przy otwartych drzwiach z filmu na zakręcie wypadła. To nagranie powinno stanowić dowód dla policji. Kierowca jeśli wiedział o tak poważnej awarii i mimo to kontynuował jazdę czym naraził ludzi powinien dostać zarzut narażenia pasażerów na niebezpieczeństwo.

  Głupota kierowcy i lekceważenie przepisów powinny być ukarane z całą surowością. Moje dziecko też jeździ na tej trasie, to jest skandal. Myślę że i policjanci drogówki czytają rzeszow-news i szybko wyjaśnią zdarzenie.

 16. Mają co chcieli. Mogło mieć Krasne 100 baniek na rozwój po połączeniu a ma leciwy chamobus z wiejskim standardem obsługi.

Comments are closed.